Jagiełło na Węgrzech

Uczennice I LO: Ewelina Suska, Anna Baran, Kinga Malec, Aleksandra Lisiecka, Joanna Miszczak, Julia Wrona i Katarzyna Muda, pod opieką nauczycielki języka angielskiego Moniki Kwiecień, wzięły udział w europejskim projekcie Erasmus + zorganizowanym na Węgrzech.

W wymianie młodzieży, która odbyła się w małej, ale za to malowniczej miejscowości Bank, położonej 60 kilometrów od Budapesztu, uczestniczyli przedstawiciele czterech krajów europejskich: Węgier, Bułgarii, Rumunii i Polski. Projekt skupiał się na znalezieniu analogii między światem futbolu, a rynkiem pracy. Wydarzenie przybrało formę turnieju piłkarskiego, w którym rywalizowały międzynarodowe drużyny, wyważone pod względem umiejętności oraz płci.

Oprócz rywalizacji sportowej oraz warsztatów na temat kompetencji pożądanych na rynku pracy, uczennice I LO w Krasnymstawie miały okazję poznać historię piłki nożnej w Europie i dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonują lokalne drużyny piłkarskie w krajach uczestniczących w projekcie. Zwieńczeniem wyjazdu była ceremonia wręczenia pucharów, medali i dyplomów. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here