Jagiełło pomógł rodzinie z Gorzkowa

W okresie przedświątecznym wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu I LO w Krasnymstawie odpowiedzieli na prośbę Ministerstwa Edukacji Narodowej i przyłączyli się do akcji „Razem na Święta”.

– Zwołaliśmy spotkanie naszego Koła, na którym postanowiliśmy, że obejmiemy opieką pewną rodzinę z Gorzkowa. Jej losy odmieniło tragiczne wydarzenie, do którego doszło w czerwcu 2005 roku. Historia tej rodziny poruszyła wszystkich wolontariuszy, więc zgodnie zdecydowaliśmy się pomóc akurat tym osobom – mówi Kacper Konofał klasy II b I LO w Krasnymstawie.

Młodzież postanowiła pomóc rodzinie chłopca, który po wypadku samochodowym zapadł w śpiączkę. Po nawiązaniu kontaktu z jego bliskimi wolontariusze ustalili, jakie są największe potrzeby rodziny z Gorzkowa. W sumie trafiło do niej 9 wielkich paczek.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy postanowili wziąć udział w tej akcji: opiekunowi SKW I LO pani Magdalenie Sadowskiej, pani Tamarze Koterwas, pani Alicji Żurek, członkom SKW: Kacprowi Konofałowi, Joannie Turczyńskiej, Kindze Konofał, Klaudii Humin, Julii Łusiak, uczennicom klasy III b Katarzynie Dudek, Ewelinie Chmielewskiej, Aleksandrze Liśkiewicz, Weronice Szewczak oraz klasy I c Patrycji Chwale, Zuzannie Kaluźniak – mówi Konofał. (k)