Jagodne doczeka się drogi

Jagodne powróciło w granice administracyjne gminy Chełm 1 stycznia 2022 roku i niespełna po pięciu miesiącach gminie udało się pozyskać dofinansowanie na dwie największe inwestycje w tej miejscowości od dziesięcioleci – mówią z dumą urzędnicy.

Po otrzymaniu rekordowej dotacji 14 milionów złotych na modernizację dróg, pod koniec maja do gminy Chełm spłynęła kolejna pozytywna wiadomość. Wniosek na modernizację i przebudowę infrastruktury drogowej w miejscowości Jagodne został pozytywnie rozpatrzony.

Jagodne przez lata należało do gm. Sawin i przez lata mieszkańcy nie mogli doczekać się remontu drogi w wiosce zapomnianej przez kolejne władze gminy. W końcu zebrali się i wystąpili o zmianę granic administracyjnych. Udało się i oficjalnie od tego roku sołectwo wchodzi w skład gm. Chełm

Zadanie, na które gmina uzyskała właśnie dotację, obejmuje przebudowę drogi na długości około 4,68 km. W Jagodnem pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa o szerokości zmiennej od 3,5 do 5,0 m, a w miejscach jej poszerzenia zostanie wykonana również podbudowa. Wartość inwestycji to 4,5 mln zł przy wkładzie własnym 225 000 zł.

Kolejny złożony przez gminę wniosek dotyczył budowy infrastruktury wodociągowej w Jagodnem. Projekt zakłada budowę sieci wodociągowej w pasach istniejących dróg gminnych o łącznej długości ok. 8 km. Wartość inwestycji to 3,92 mln zł przy wkładzie własnym 196 000 zł. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here