Jak dzieci we mgle

Michał Król (przy piłce), podobnie jak pozostali obrońcy Motoru, nie zaliczy sobotniego spotkania do udanych. Lublinianie w zaledwie osiem minut dali sobie wbić trzy gole!

Prawdziwych mężczyzn (piłkarzy) poznaje się po tym nie jak zaczynają, ale jak kończą. Motor prowadził w 64. minucie z Pogonią Siedlce już 3:0. Niestety, lublinianie sobotniego spotkania nie wygrali! W zaledwie osiem minut gospodarze pozwolili rywalom na strzelenie trzech goli i doprowadzenie do remisu. Na szczęście był to już ostatni mecz w tym roku o punkty. Teraz w lubelskiej drużynie czas na świąteczne… sprzątanie. Pierwsze porządki zarząd klubu przeprowadził już wczoraj w południe, odsuwając do drużyny trenera Mirosława Hajdo!

Trudno tłumaczyć to, co wydarzyło się w końcówce sobotniego spotkania na Arenie. Gospodarzy nie usprawiedliwiają w żaden sposób też wielce kontrowersyjne okoliczności, w których rywale zdobyli trzeciego gola. Początkowo arbiter nie uznał bramki, by po konsultacji z bocznym zmienić swoją decyzję.

Mecz z Pogonią pokazał, jak bardzo potrzebne są w zimowej przerwie zmiany. Wczoraj w południe zarząd klubu podjął w końcu męską decyzję i odsunął od prowadzenia zespołu trenera Mirosława Hajdo. Czekamy na kolejne ruchy, tym razem dotyczące piłkarzy-statystów.

W piłkarskiej II lidze

18. kolejka: Motor Lublin – Pogoń Siedlce 3:3 * Garbarnia Kraków – Błękitni Stargard 3:0 (Bąk 33 k, Pająk 75, Morys 90) * Śląsk II Wrocław – Olimpia Elbląg 3:1 (Samiec-Talar 31, 77 k, Łyszczarz 60 – Tkaczuk 71) * Wigry Suwałki – Olimpia Grudziądz 1:1 (Wełniak 87 – Embaló 80 k) * Bytovia Bytów – Górnik Polkowice 0:2 (Sobków 19 k, Radziemski 90) * Chojniczanka Chojnice – Lech II Poznań 3:0 (Ziętarski 38, Mikołajczak 45, Orlik 74) * Sokół Ostróda – Hutnik Kraków 3:0 (Łuczak 12, Brzuzy 45, Wolny 74) * niedzielne mecze: KKS 1925 Kalisz – Znicz Pruszków i Stal Rzeszów – GKS Katowice zakończyły się po zamknięciu tego wydania * pauzowała: Skra Częstochowa.

19. Hutnik 17 13 21-42
W następnej kolejce – 27/28 lutego: Olimpia Grudziądz – Motor.

Motor Lublin – Pogoń Siedlce 3:3 (1:0)

Motor: Madejski – M. Król, Grodzicki (75 Łukasik), Wawszczyk, Michota – Swędrowski, Duda, Kumoch (74 Rak), Wójcik (74 R. Król), Ceglarz – Świderski (82 Ropski).

Pogoń: Misztal – Preuss, Pierzchała, Brodziński, Miś (46 Olszewski) – Baidoo, Piotrowski (67 Nojszewski), Marciniec (46 Repka), Kozłowski II (46 Rymek), Więdłocha (90 Kozłowski I) – Przybecki.

Bramki: 1:0 Swędrowski 25, 2:0 Duda 52, 3:0 Świderski 64. 3:1 Przybecki 70, 3:2 Baidoo 73, 3:3 Przybecki 77. Żółte kartki: Michota, Grodzicki (M.) oraz Marciniec, Nojszewski, Pierzchała (P.). Sędziował: Karol Arys (Szczecin).