Jak łowić forsę z deszczu

Ruszył nabór wniosków o dotacje dla mieszkańców Lublina „łapiących deszczówkę”. Na realizację programu przeznaczono w tym roku 50 tysięcy złotych.


– Mieszkańcy mogą się ubiegać o dofinansowanie na budowę instalacji do zatrzymywania i wykorzystywania deszczówki w ramach przyjętego w tym roku miejskiego programu ochrony zasobów wodnych dla Lublina – tłumaczy Monika Głazik z biura prasowego ratusza. Wnioski o dotację będą rozpatrywane według kolejności zgłoszeń. Nabór już ruszył, a wnioski można składać do 30 czerwca. Na realizację programu przeznaczono w tym roku 50 tysięcy złotych.

O dotację mogą się ubiegać właściciele lub osoby posiadające inny tytuł prawny do lokali mieszkalnych i nieruchomości położonych na terenie Lublina. Wysokość dofinansowania wyniesie 70% poniesionych „kosztów kwalifikowanych”, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedną nieruchomość. Zadanie trzeba rozliczyć do połowy listopada.

Wniosek należy złożyć w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin (ul. Wieniawska, Filaretów, Franciszka Kleeberga, Szaserów) lub wysłać pocztą na adres Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Lublin (ul. Tomasza Zana 38). Formularz można znaleźć w BIP UM Lublin. – Szczegółowe informacje dotyczące programu ochrony zasobów wodnych dla Lublina wraz z zasadami udzielenia dotacji można otrzymać w Wydziale Gospodarki Komunalnej pod numerem telefonu 81 466 31 50 – dodaje M. Głazik. GR