Jak uczyć się, to tylko od najlepszych

Irlandzki mistrz Don Dalton, posiadacz stopnia IX dan, prezydent międzynarodowej organizacji ITF Union, gościł ponownie w Świdniku. Okazją do tegorocznej wizyty było seminarium szkoleniowe organizowane przez LKSW Dan, klub obchodzący w 2019 r. jubileusz 25-lecia!


W szkoleniu wzięło udział około 150 uczestników, w ogromnej większości reprezentantów Dana. Gościnnie dołączyli zawodnicy z Pabianic, Wesołej i Dźwirzyna oraz trójka angielskich gości – instruktor Antony Tolley z żoną Stacey i córką Alisabeth, wszyscy również trenujący. Najmłodsi uczestnicy mieli po cztery lata, najstarszy dawno przekroczył sześćdziesiątkę.

– Była to już trzecia wizyta Dona Daltona w naszym mieście. Od razu nawiązał świetny kontakt z uczestnikami niezależnie od wieku, prowadząc intensywne, ciekawe zajęcia, które odbyły się w trzech grupach wiekowych. Treningom najmłodszych grup wiekowych przyglądała się liczna grupa rodziców, a dodatkowo grupa dorosłych trenująca w sekcji Masters uczestniczyła w zajęciach, nieraz ze swoimi dziećmi.

Na zakończenie seminarium odbył się próbny test dla kandydatów na styczniowy egzamin na czarne pasy, zaś Antony Tolley zdał pomyślnie sprawdzian na stopień VI dan. Warto wspomnieć, że rodzina taekwondoków z Anglii pozostała w Świdniku przez cały weekend, m. in. zwiedzając zabytki Lublina i uczestnicząc w treningach w LKSW Dan – relacjonuje Piotr Bernat, trener główny LKSW Dan Świdnik.

Mistrz Dalton został uhonorowany także specjalnym dyplomem w podziękowaniu za długoletnią współpracę z LKSW Dan. – Muszę przypomnieć, że to właśnie mistrz Dalton egzaminuje naszych świdnickich taekwondoków na czarne pasy – dodaje Bernat. Podczas zajęć przeprowadzono również zbiórkę słodyczy dla podopiecznych Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Świdniku.

Seminarium zorganizowano w ramach zadania publicznego przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik.