Jak walczyć z narkomanią?

Trwają konsultacje społeczne ws. gminnego programu przeciwdziałania narkomanii dla Lublina. Uwagi można składać do 16 października.


– Celem konsultacji jest zapoznanie mieszkańców z projektem dokumentu oraz poznanie opinii, uwag i propozycji dotyczących zawartych w nim zadań, które ma realizować miasto – tłumaczy Izolda Boguta z biura prasowego ratusza. Sam program będzie „podstawą działań miasta w zapobieganiu i rozwiązywaniu problemów narkomanii wśród mieszkańców Lublina”.

Mieszkańcy mogą przesłać swoje opinie mailem na adres: konsultacje@lublin.eu. Można też przekazać je osobiście podczas dyżurów, które odbędą się 5, 6 i 7 października (poniedziałek, wtorek i środa) w godzinach 15.30-17.30 przy ul. Spokojnej 2 (pokój 203, II piętro). Konsultacje potrwają do piątku, 16 października.

Największe nasilenie narkomanii występuje w najstarszych i najbardziej zaludnionych dzielnicach Lublina. Chodzi o Dziesiątą, Tatary, Kalinowszczyznę, Wrotków, Ponikwodę, Czechów, Czuby, Węglin i Rury.

Z przeprowadzonych dwa lata temu badań wynika, że najczęstszym powodem sięgania po narkotyki jest chęć dobrej zabawy, zrelaksowania się, odprężenia i „pokonania stresu”. Wiek „inicjacji narkotykowej” przypada na ósmą klasę szkoły podstawowej, czyli dawną drugą klasę gimnazjum.

– Szkoła jest miejscem, w którym młodzież dość często używa narkotyków, jednak o wiele bardziej popularne są imprezy w domach i dyskoteki. Zdarza się, że niepełnoletni biorą udział w imprezach w akademikach, gdzie są narkotyki. Dzieje się to również w centrach handlowych – wylicza I. Boguta. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here