Jaka będzie nowa rada miasta?

Na tydzień przed wyborami samorządowymi przypominamy nazwiska wszystkich 75 kandydatów do 15-osobowej rady miasta Krasnystaw. Wśród kandydatów jest większość obecnych samorządowców, a także np. były burmistrz Andrzej Jakubiec, jego zastępca Dariusz Turzyniecki, czy sekretarz powiatu Wojciech Hryniewicz.

Rada miasta Krasnystaw kadencji 2019-2022 liczyć będzie 15 radnych, wybieranych w 15 jednomandatowych okręgach. We wszystkich okręgach kandydatów wystawił jedynie komitet „Po Pierwsze Krasnystaw”, 14 kandydatów mają: Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej, „Przyjazny Krasnystaw” i „Krasnostawianie”, 9 – Komitet Wyborczy Wyborców Marszałek Warchulski Burmistrzem, zaledwie czterech Prawo i Sprawiedliwość, trzech Wspólny Krasnystaw, a dwóch SLD.

Oto pełna lista kandydatów do rady miasta Krasnystaw:

OKRĘG nr 1 (ulice: Błonie, Grobla, Hetmana Jana Zamoyskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Krótka, Leśna, Lwowska od nr 1 do nr 123, Mikołaja Sienickiego, Miodowa, Mostowa – nieparzyste od nr 15 do nr 41 i parzyste nr 10, Nieczaja, Przemysłowa, Przeskok, Pszczela, Rejowiecka, Zawieprze): Jarosław Drzewicki (Po Pierwsze Krasnystaw), Tomasz Laskowski (Przyjazny Krasnystaw), Mariusz Rysak (PZK), Andrzej Smorga (Krasnostawianie).

OKRĘG NR 2 (Bławatna, Bohaterów Września, Gołębia, Gospodarcza, Jabłonkowa, Kickiego, Kółkowa, Kwiatowa, Lipowa, Makowa, Nasienna, Polna, Stokowa od nr 1 do nr 28, Torowa, Tytoniowa, Ułańska, Wiśniowa, Witosa, Wójta Stanisława): Wojciech Hus (Po Pierwsze Krasnystaw), Jacek Jagiełło (Przyjazny Krasnystaw), Monika Podolak (PZK), Marcin Ciechan (Krasnostawianie), Paweł Rysak (PiS).

OKRĘG NR 3 (Bieleszy, Czuby, Księdza Ściegiennego, Lwowska od nr 124, Łukasińskiego, Niesieckiego, Sokołowskiego, Stokowa od nr 29, Wąska): Marek Wrzesiński (Po Pierwsze Krasnystaw), Maria Laskowska (Przyjazny Krasnystaw), Stanisław Dębski (PZK), Małgorzata Orłowska (Krasnostawianie).

OKRĘG NR 4 (Browarna, Cicha, Czysta, Jezuicka, Kościelna, Marszałka Piłsudskiego nieparzyste od nr 1 do nr 5A i parzyste od nr 2 do nr 14, Matysiaka, Mostowa – nieparzyste od nr 1 do nr 9, parzyste nr 2, Oleszczyńskiego, Partyzantów, Plac 3 Maja, Pocztowa, Podwale, Rzeczna, Sikorskiego, Zamkowa, Zaułek Nadrzeczny, Żurka: Sylwia Bałabaj (Marszałek Warchulski Burmistrzem), Michał Berezowski (Po Pierwsze Krasnystaw), Wiesław Siwiec (Przyjazny Krasnystaw), Wojciech Hryniewicz (PZK), Agnieszka Pocińska-Bartnik (Krasnostawianie).

OKRĘG NR 5 (Borowa, Brzechwy, Czechowicza, Jaskółcza, Kłosowskiego od nr 1 do nr 25 A, Korczaka, Krasickiego, Makuszyńskiego, Miętowa, Modra, Nadwieprzańska, Piaskowa, Ptasia, Różana, Słoneczna, Słowicza, Spacerowa, Tuwima, Wysockiej): Wioletta Pastuszak (Po Pierwsze Krasnystaw), Robert Niećko (Przyjazny Krasnystaw), Dariusz Turzyniecki (PZK), Andrzej Dulniak (Krasnostawianie).

OKRĘG NR 6 (Konopnickiej, Marszałka Piłsudskiego – nieparzyste od nr 7 do nr 39 i parzyste od nr 16 do nr 50, Sobieskiego nr 4A i nieparzyste od nr 3 do nr 5D, Zielona): Zbigniew Młynarczyk (Marszałek Warchulski Burmistrzem), Beata Chwiej (Po Pierwsze Krasnystaw), Wiesław Bojarczuk (Przyjazny Krasnystaw), Marek Sobstyl (PZK), Tomasz Tylus (Krasnostawianie), Marcin Worotyński (SLD).

OKRĘG NR 7 (Bociania, Gawryłowa, Kacza, Kilińskiego, Kołowrót, Kościuszki, Łąkowa, Polewana, Rybia, Szkolna, Topolowa, Wspólna): Artur Dworuga (Marszałek Warchulski Burmistrzem), Wiesława Kalinecka (Po Pierwsze Krasnystaw), Tadeusz Kiciński Przyjazny Krasnystaw), Andrzej Jakubiec (PZK), Lucjan Wąsiura (Krasnostawianie), Mirosław Wysocki (Wspólny Krasnystaw).

OKRĘG NR 8 (Anny Jagiellonki, Grunwaldzka, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Królowej Sońki, Litewska, Okrzei – parzyste od nr 50 do nr 172B, Poniatowskiego, Władysława Jagiełły, Zygmunta Augusta): Piotr Banaszkiewicz (Marszałek Warchulski Burmistrzem), Tomasz Kochańczyk (Po Pierwsze Krasnystaw), Lech Berezowski (Przyjazny Krasnystaw), Marek Kowalik (PZK), Bartłomiej Szymaniak (Krasnostawianie).

OKRĘG 9 (PCK): Marta Berbeć (Marszałek Warchulski Burmistrzem), Ewa Radziej (Po Pierwsze Krasnystaw), Małgorzata Pietszczyk (Przyjazny Krasnystaw), Adam Swatek (PZK), Grzegorz Terlecki (Krasnostawianie), Marek Goławski (PiS).

OKRĘG NR 10 (Mickiewicza, Okrzei – nieparzyste od nr 1 do nr 21C i parzyste od nr 2 do nr 48): Alicja Popielnicka (Marszałek Warchulski Burmistrzem), Paweł Skiba (Po Pierwsze Krasnystaw), Jadwiga Litkowska (Przyjazny Krasnystaw), Janusz Rzepka (PZK), Cezary Bojankowski (Wspólny Krasnystaw).

OKRĘG NR 11 (Chmielna nr 3, nr 3A i nr 5, Głowackiego, Okrzei – nieparzyste od nr 23 do nr 29, Sobieskiego nr 7A, nr 7B i parzyste od nr 10 do nr 14A): Edyta Kisiel (Po Pierwsze Krasnystaw), Krystyna Kobylańska (Przyjazny Krasnystaw), Grzegorz Brodzik (PZK), Damian Bielecki (Krasnostawianie), Agnieszka Wolanin (Wspólny Krasnystaw).

OKRĘG NR 12 (Chmielna nr 4, Okrzei – nieparzyste od nr 31 do nr 35, Sobieskiego – parzyste od nr 16 do nr 24): Agnieszka Błaszczak (Po Pierwsze Krasnystaw), Sławomir Grabiec (Przyjazny Krasnystaw), Tomasz Król (PZK), Paweł Mazurek (Krasnostawianie), Andrzej Mróz (PiS).

OKRĘG NR 13 (Graniczna od nr 6A do nr 6D, Sobieskiego nr 7C i nr 7D, Tokarzewskiego nr 43, nr 45, nr 47): Wiesław Popielnicki (Marszałek Warchulski Burmistrzem), Magdalena Manachiewicz (Po Pierwsze Krasnystaw), Marcin Wilkołazki (Krasnostawianie), Konrad Cichosz (SLD), Rafał Hołysz (PiS).

OKRĘG NR 14 (Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Bojarczuka, Bojarskiego od nr 10 do nr 13, Ceramiczna, Graniczna od nr 3 do nr 5 i od nr 7 do nr 119, Kolonia Krakowskie Przedmieście, Krańcowa, Kresowa, Kuflowa, Odrodzenia, Okrzei – nieparzyste od nr 37 do nr 123, Orląt Lwowskich, Podmiejska, Reja, Sienkiewicza, Sobieskiego – nieparzyste od nr 9 do nr 55 i parzyste od nr 26 do nr 40, Szymonowicza, Tokarzewskiego od nr 1 do nr 41, Waręckich): Emil Laskowski (Marszałek Warchulski Burmistrzem), Mariusz Sapko (Po Pierwsze Krasnystaw), Andrzej Misiura (Przyjazny Krasnystaw), Agnieszka Adamska (PZK), Kamil Hukiewicz (Krasnostawianie).

OKRĘG NR 15 (Bacha, Bojarskiego od nr 1 do nr 9, Cegielniana, Chopina, Czajkowskiego, Kamieńskiej, Kłosowskiego od nr 26, Krakowskie Przedmieście, Lutosławskiego, Marszałka Piłsudskiego – nieparzyste od nr 41 i parzyste od nr 52, Moniuszki, Mozarta, Paderewskiego, Piekarskiego, Porucznika Zręba, Szarych Szeregów, Szymanowskiego, Wagnera, Zacisze): Mirosław Królikowski (Marszałek Warchulski Burmistrzem), Ariel Bartosiak (Po Pierwsze Krasnystaw), Monika Kędziera (Przyjazny Krasnystaw), Ewa Kwiecień (PZK), Magdalena Pizoń (Krasnostawianie). (kg)