Jakubiec – reaktywacja?

Andrzej Jakubiec, przez wiele lat burmistrz Krasnegostawu, w ostatniej chwili zdecydował się i zarejestrował jako kandydat w tegorocznej walce o schedę po ustępującej ze stanowiska Hannie Mazurkiewicz.

Andrzej Jakubiec został burmistrzem Krasnegostawu jeszcze w latach 90-tych ubiegłego wieku. Stanowisko to bez przerwy piastował przez ponad 20 lat, bez większego problemu wygrywając wybory samorządowe w 2002, 2006 i 2010 r. Przegrał dopiero cztery lata temu ustępując miejsca Hannie Mazurkiewicz. Obecna burmistrz miasta nie weźmie jednak udziału w wyborach zarządzonych na 21 października 2018 r. Jako oficjalną przyczynę tej decyzji podała problemy zdrowotne. Tymczasem Jakubiec na początku ubiegłego tygodnia zdecydował, że jednak znów powalczy o fotel burmistrza. Tym razem za rywali będzie miał: Andrzeja Kmicica (kiedyś swojego zastępcę, później wicestarostę krasnostawskiego), Roberta Kościuka (przedsiębiorcę, przez rok zastępcę burmistrz Mazurkiewicz) oraz Bogusława Warchulskiego, kiedyś związanego z Samoobroną.

– Decyzję o ponownym kandydowaniu na urząd burmistrza Krasnegostawu podjąłem w poczuciu wielkiej odpowiedzialności oraz w trosce o przyszłość naszego miasta – mówi Nowemu Tygodniowi Andrzej Jakubiec. – Przez ostatnie 4 lata, gdy nie uczestniczyłem czynnie w lokalnej polityce, z niepokojem słuchałem głosów mieszkańców Krasnegostawu oraz obserwowałem jak obecna ekipa rządząca naszym miastem niweczy dorobek ostatnich dziesięcioleci – dodaje. Jakubiec uważa, że faktem jest zapaść inwestycyjna Krasnegostawu.

– Brak wykorzystania wszystkich możliwości pozyskiwania z zewnątrz środków finansowych, zły stan miejskich spółek, fatalny stan finansów miasta, obniżenie wymaganych standardów w pracy samorządowej, nieudolna i merytorycznie nieuzasadniona oraz ekonomicznie szkodliwa dla budżetu miasta polityka kadrowa, arogancja i nieliczenie się z głosem mieszkańców, spadek pozycji rankingowej i wizerunkowej miasta – wylicza.
Jakubiec ma 62 lata, ukończył Politechnikę Łódzką oraz Podyplomowe Studia Administracji i Zarządzania UMCS w Lublinie, jest bezpartyjny. (ik)