Jasełka i opłatek w II LO

Tuż przed końcem roku w II LO w Krasnymstawie zorganizowano spotkanie noworoczne połączone z jasełkami przygotowanymi przez księdza Roberta Fariana.


Młodzież klasy I a i I b zaprezentowała się w montażu słowno-muzycznym opartym na poezji księdza Jana Twardowskiego i świętego Jana Pawła II. Młodzież i nauczyciele II LO wysłuchali wyjątkowego koncertu kolęd, a także recytacji utworów poetyckich o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu: Julii Lisowskiej, Karoliny Chodun, Wiktorii Siembigi, Patrycji Szurygi, Wiktorii Cieszko, Emilii Kasperek, Patrycji Doroty, Martyny Spyry, Patrycji Czerwonki, Pauliny Koman, Agnieszki Osiny, Olgi Knapczyk z klasy I a, Jakuba Dolebskiego, Michała Kondraciuka, Kamila Kucharskiego z I b oraz Róży Surmy z III a.
Widowisko wprowadziło wszystkich w świąteczną atmosferę, którą podkreśliła dekoracja wykonana przez Joannę Szufnarę.

Głos zabrała też dyrektor II LO Anna Antyga, która złożyła uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły świąteczno-noworoczne życzenia. Rys historyczny poświęcony tradycjom Bożego Narodzenia przedstawił wicestarosta i nauczyciel historii Marek Nowosadzki. (k)