Jazda malowniczym szlakiem

Dobra wiadomość dla miłośników dwóch kółek, których przybywa. W gminie Kamień wyznaczono prawie 20 km kilometrów szlaku rowerowego pod marką „Malowniczy Wschód”.

Odcinek wyznaczonego i oznakowanego szlaku rowerowego wynosi dokładnie 19,7 km, a zadanie to jest częścią projektu pod nazwą „Współpraca polsko – ukraińska na rzecz rozwoju turystyki oraz zachowania dziedzictwa kulturowego na obszarze objętym marką „Malowniczy Wschód”. Projekt ten realizowano we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Ziemi Chełmskiej”, która było jego liderem oraz gminami: Białopole, Dorohusk, Leśniowice, Wojsławice, Żmudź, a także ukraińską gminą Rivne.

Przedsięwzięcie było możliwe dzięki dotacji pozyskanej z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Na wyznaczonym 19,7 km odcinku szlaku rowerowego umieszczono 87 znaków i drogowskazów, informujących nie tylko o przebiegu i kierunkach trasy, ale też o miejscach wartych zobaczenia w gminie Kamień. Początek szlaku jest w Pławanicach, a następnie trasa biegnie przez Rudolfin, Kamień-Kolonia, Kamień, Strachosław, Mołodutyn, Wolawce, Haliczany i kończy się w Kumowie Plebańskim w gminie Leśniowice. Tam trasa połączyła się z istniejącym już wcześniej szlakiem rowerowym „Malowniczy Wschód” przebiegającym przez gminy Leśniowice, Wojsławice, Żmudź i Dorohusk. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here