Jazdę zakończył w rowie

Za wysoka prędkość była przyczyną utraty panowania nad kierownicą i wpadnięcia autem do przydrożnego rowu. Do zdarzenia doszło w sobotę (22 stycznia) w miejscowości Bończa w gminie Kraśniczyn.

Jak ustalili krasnostawscy policjanci, 63-letni obywatel Ukrainy, który kierował samochodem osobowym marki Nissan, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, najechał na latarnię i wpadł do rowu. – Autem podróżowała także 59-letnia kobieta – mówi młodszy aspirant Jolanta Babicz z policji w Krasnymstawie. – Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak wykazało badanie alkomatem, kierowca był trzeźwy – dodaje.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym Ukrainiec został ukarany mandatem w wysokości 1200 zł. – Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Stosujmy się do przepisów ruchu. Pamiętajmy, aby prowadzić pojazd z taką prędkością, która zapewni panowanie nad nim i to w każdych warunkach pogodowych. Tym bardziej, że zimową aurę mamy w pełni, nawierzchnia dróg może być śliska – podsumowuje Babicz. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here