Jazz w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na jazzowy koncert walentynkowy Marity Albán Juárez & Pawła Kaczmarczyka, jaki odbędzie się 11 lutego o 19.00.

Koncert odbędzie się w ramach projektu „Jazz z Wami” powstałego z inicjatywy Pawła Kaczmarczyka. – Jest to hołd dla twórczości Elis Reginy, wokalistki i kompozytorki nurtu tropicalismo – mówi Damian Kozyrski, dyrektor KDK. Elis nagrała kilkadziesiąt płyt i była niezwykle popularna w Brazylii. Muzyka służyła jej do walki z rasizmem i podziałami klasowymi. – Była aktywistką, której wolnościowe i feministyczne idee były niezwykle nośne w Ameryce Łacińskiej ubiegłego wieku. Elis Regina znana w świecie jazzu także dzięki swojej współpracy z Antonio Carlosem Jobimem i kultowej płycie „Elis&Tom” – opowiada.

W Krasnymstawie zespół prezentujący twórczość Elis Reginy wystąpi w składzie: Marita Albán Juárez- wokal, Paweł Kaczmarczyk – pianino, Jose Manolo Albán Juárez – perkusja i Andrzej Święs – bass. Jak informuje dyrektor Kozyrski Marita Albán Juárez jest mistrzynią zarówno łagodnej bossa novy, jak i temperamentnego bolera ujętego w jazzowe ramy, a klimat, jaki stwarza na koncertach zawieszony jest gdzieś pomiędzy nostalgią a uśmiechem.
Paweł Kaczmarczyk to z kolei jeden z najbardziej cenionych pianistów młodego pokolenia. – Obecnie jazz jest postrzegany przez wiele osób jako muzyka elitarna, trudna w odbiorze, przeznaczona dla wąskiego grona słuchaczy, wręcz niszowa. Ideą „Jazz z Wami” jest udowodnienie, że jest odwrotnie, że jazz to muzyka, która ma wiele barw i odcieni, dzięki czemu może trafiać do wielu osób – zachęca Kozyrski.
Bilety na koncert w cenie 30 zł w styczniu i 40 zł w lutym można kupić w kasie KDK oraz na stronie www.bilety.krasnystaw.pl. (k)