Jeden pobił i nękał, drugi groził cegłówką nastolatce

Dwaj bracia z gminy Żmudź decyzją sądu trafili do aresztu. Obaj odpowiedzą za pobicie. Jeden dodatkowo za znęcanie się nad matką, a drugi – kradzież roweru 14-latce, straszenie dziewczyny cegłówką i jazdę mimo zakazu.

Kilka dni temu dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło na terenie gminy Żmudź.

– Z ustaleń śledczych wynika, że 7 maja pokrzywdzona 14-latka przebywała w towarzystwie koleżanek. W pewnej chwili podszedł do nich nieznany mężczyzna i zabrał stojący nieopodal należący do niej rower. Gdy chciała odebrać swoją własność, zagroził jej pobiciem przy użyciu cegły. Następnie odjechał /skradzionym jednośladem – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z komisariatu w Żmudzi wytypowali i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec gminy. – Policjanci odzyskali skradziony rower. Z ustaleń wynika, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych, do którego się nie stosował – dodaje kom. Czyż.

Okazało się też, że to 31-latek wraz ze swoim bratem (33 lata) pod koniec kwietnia pobili 52-latka, z którym spożywali alkohol. Po zatrzymaniu młodszego mundurowi zakuli w kajdanki również starszego brata. Odpowie on za uszkodzenie ciała mężczyzny, a także znęcanie się nad matką od kwietnia br. Wobec obu bandziorów sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Młodszy z braci będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa, gdyż był już karany za podobne czyny. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here