Jedna z legend MKS została trenerem beniaminka kobiecej I ligi piłki ręcznej!

Małgorzata Rola ze swoimi podopiecznymi z Akademii MKS - Szkolimy Mistrzynie

Małgorzata Rola, była szczypiornistka MKS Lublin, która z lubelskim zespołem wywalczyła aż 11 mistrzowskich tytułów i zdobyła EHF Challenge Cup, w sezonie 2020/2021 będzie głównym trenerem beniaminka kobiecej I ligi Akademii Piłki Ręcznej Radom!


– Dla naszej trenerki będzie to nowe wyzwanie jako pierwszego szkoleniowca w seniorskiej drużynie. Małgorzata Rola będzie bardzo ściśle współpracowała z naszym dotychczasowym trenerem – Piotrem Włoskiewiczem i wierzymy, że wspólnie poprowadzą nasz klub do wielu sukcesów – poinformował APR Radom na swoim oficjalnym fanpage’u.

Pochodząca z Łukowa Małgorzata Rola w MKS Lublin spędziła aż 14 sezonów. Karierę zawodniczą zakończyła w 2018 roku. Nie rozstała się ze szczypiorniakiem i lubelskim klubem. Zaczęła prowadzić zajęcia w najmłodszej grupie Akademii MKS – Szkolimy Mistrzynie, którą trenuje do dzisiaj. Pracę z zespołem APR Radom, ligowym rywalem MKS AZS UMCS Lublin Małgorzata Rola rozpocznie w sierpniu.

– Po raz pierwszy drużyna z Radomia zaprezentuje się na tym poziomie rozgrywkowym w żeńskiej piłce ręcznej. To bardzo młody zespół, oparty głównie na juniorkach – Małgorzata Rola mówi o swojej nowej drużynie. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here