Jednak przebudują ul. Herberta

Miasto zdecydowało się dołożyć do przebudowy ul. Herberta. Dzięki temu prace będą mogły odbyć się w zakładanym wcześniej terminie. A „dorzucić” trzeba było niemało, bo najtańsza oferta na wykonanie inwestycji szacowanej na okrągły milion złotych, miała cenę o prawie pół miliona wyższą.


Roboty obejmą odcinek ul. Herberta między skrzyżowaniami z ul. Zemborzycką i z ul. Dunikowskiego. Drogowcy sfrezują tutaj istniejący asfalt i w jego miejsce położą dwie warstwy nowej nawierzchni bitumicznej. Ponadto przebudowane zostaną zatoki autobusowe, które otrzymają nawierzchnię z betonu cementowego i chodniki, gdzie ułożona zostanie kostka brukowa.

Przybędzie także miejsc parkingowych, a te już istniejące zostaną wyremontowane. Dodatkowo po wschodniej stronie jezdni w miejsce istniejącego chodnika pojawi się ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni z asfaltu. Dzięki temu połączona zostanie ścieżka rowerowa przy ul. Zemborzyckiej z pasami rowerowymi wyznaczonymi w ul. Dunikowskiego.

Całość zaplanowanych robót ma zostać wykonana w ciągu 4 miesięcy od podpisania umowy z wybranym wykonawcą, którym jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S. A. Kierowcy i piesi powinni więc skorzystać z nowej, równej nawierzchni w tym miejscu jeszcze w tym roku. Wcześniej powinni za to przygotować się na nieuniknione utrudnienia w ruchu. Największe przypadną najprawdopodobniej podczas układania tzw. warstwy ścieralnej nawierzchni, kiedy wstępnie jest planowane całkowite zamknięcie odcinka przewidzianego do remontu.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here