Jednoślady ciągle z usterkami

Pozimowy audyt stanu rowerów miejskich nie pozostawia złudzeń – tylko co trzeci rower jest w pełni sprawny. W pozostałych napotykamy na usterki napędu, zmiany biegów, hamulców, problemy chwytów i wiele innych. Uwagi trafiły do operatora systemu, firmy NextBike Polska.


O złym stanie publicznych jednośladów poinformowali aktywiści z Porozumienia Rowerowego. To organizacja dbająca o standardy rowerowe w Lublinie. Audyt przeprowadzono zaraz po inauguracji sezonu Lubelskiego Roweru Miejskiego, w dniach 24-26 marca.
– Uznaliśmy, że konieczna jest weryfikacja i analiza problemu. Rowery wypożyczono z 18 przypadkowo wybranych stacji na terenie Lublina (ok. 20 procent wszystkich). Spośród wszystkich skontrolowanych rowerów tylko 35 działało bez żadnych zastrzeżeń. To zaledwie 32 procent wszystkich sprawdzonych – informują Michał Wolny i Tomasz Staszewski.
Wśród usterek aktywiści wymieniają: zbyt niskie ciśnienie powietrza w oponach, usterki oświetlenia, usterki napędu, obracające się uchwyty kierownicy, problemy z siodełkiem, usterki układu kierowniczego, usterki hamulca przedniego, usterki oświetlenia przedniego, usterki dzwonka, problemy ze zmianą biegów, problemy ze zwrotem, usterki hamulca tylnego. – Wszystkie zostaną zgłoszone operatorowi LRM – informowali. CH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here