Jednych zwalniają, innych zatrudniają

Szkoła w Wierzbicy zmuszona jest szukać oszczędności. Tnie godziny nauczycielom, ogranicza etaty pracownikom niepedagogicznym a jednocześnie dyrektor zatrudnia kierownika administracji. – Po co? Przecież takiego stanowiska przez lata w szkole nie było – dziwią się nauczyciele.

Poziom wydatków na oświatę w gminie Wierzbica rośnie z roku na rok a subwencja oświatowa jest coraz niższa. Pokazuje to dobitnie uchwalony niedawno a dostępny w biuletynie internetowym samorządu „Raport o stanie gminy”. W 2014 roku wydatki na oświatę przekroczyły 7,2 mln zł, podczas gdy subwencja oświatowa wyniosła 4,69 mln zł. W 2019 roku szkoły kosztowały samorząd już ponad 8,25 mln zł, podczas gdy subwencja spadła do ok. 4,3 mln zł. Trudno się dziwić, że z nowym rokiem szkolnym dyrekcja i wójt szukają oszczędności w szkole.

Ale kadrowe ruchy i decyzje podjęte przed ustaleniem ostatecznego kształtu arkusza organizacyjnego budzą wiele zasadnych wątpliwości…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 08.06.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here