Jędrusik jak Piaf

Kogo urzekła „dojrzała Piaf” w spektaklu na deskach lubelskiego Teatru Muzycznego, ten koniecznie powinien wybrać się na monodram poświęcony Kalinie Jędrusik w wykonaniu gwiazdy „Trzy razy Piaf”, Patrycji Zywert-Szypki.
Recital „Patrzę na ciebie” dzięki znakomitej osobowości scenicznej artystki pozwala na niemal idealne złudzenie obcowania z nacechowaną erotyzmem, tęsknotą, niespełnieniem, ale i wielkim talentem twórczością muzy Kabaretu Starszych Panów. A że przecież, podobnie jak inżynier Mamoń, najbardziej lubimy te piosenki, które już znamy, dobór repertuaru nie zawiedzie żadnego miłośnika Wasowskiego i Przybory. Przy tym wszystkim zaś Zywert-Szypka jest wokalistką na wskroś oryginalną, nie kopiuje, nie udaje ani nie parodiuje Jędrusik, lecz prezentuje jej własną, autorską interpretację, nasycając odtwarzaną postać własnym, niekwestionowanym sex-appealem, co dla wszystkich pamiętających artystkę jako przejmującą, ale nie najpiękniejszą przecież, może skutkować sporym zaskoczeniem wizualno-estetycznym.

Recitalu będzie można posłuchać 21 i 28 lipca o godz. 19 w Teatrze Muzycznym przy ul. Skłodowskiej, a pomysł, by nie przerywać oferty operetki na okres wakacyjny i nie osierocać melomanów jest kolejnym strzałem w dziesiątkę dyrektor Iwony Sawulskiej.TAK