Jedyne takie Zaduszki

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na „Zaduszki Industrialne”. 19 listopada o 19.00 na scenie zaprezentują się Domy Towarowe i Kara Boska. Dopełnieniem imprezy będzie okolicznościowy wykład archeologa i regionalisty Konrada Grocheckiego o nieistniejącej już bazie PKS w Krasnymstawie.

Domy Towarowe w równym stopniu inspirują się muzyką punk, jak i industrial. Nie grają, ani nie śpiewają. – Interesuje ich robienie ciężkostrawnego hałasu z niepopularnym przekazem. Wpisywanie się jednak w jakiekolwiek nurty czy ideologie uważają za stratę czasu. Nic nie jest tylko czarne lub białe, najczęściej jest szare, twierdzą artyści – mówi Damian Kozyrski, dyrektor KDK.
O swoim ostatnim wydawnictwie „Przebudzenie”, twórca ukrywający się pod pseudonimem Kara Boska, mówi z kolei tak: – Słuchając tego albumu, przypominają mi się nocne ogniska w lesie, powroty po pijanemu pod rozgwieżdżonym niebem, a czasami nad ranem. Przychodzą mi do głowy wyprawy do miejsc, gdzie stanął czas, ale zagrożenie jest całkiem realne, bo może coś oberwać się na głowę, albo zapaść pod nogami. Gdy gul skacze do gardła, a cieć szczuje psami albo wzywa policję, wtedy trzeba uciekać…
Występy Domów Towarowych i Kary Boskiej zostaną opatrzone pokazem zdjęć opuszczonych, zapomnianych obiektów przemysłowych i historycznych, m.in. z powiatu krasnostawskiego.
Pomiędzy koncertami archeolog Konrad Grochecki opowie o nieistniejącej już bazie PKS w Krasnymstawie. (kg)