Jedynka szkołą z sukcesami

Zakończenie roku szkolnego było okazją do podsumowania pracy uczniów i pogratulowania im sukcesów, a tych w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chełmie było wyjątkowo dużo.

Tylko w konkursach literackich na szczeblu ogólnopolskim szkoła miała aż dwunastu laureatów i wielokrotnie uczniowie „Jedynki” byli jedynymi przedstawicielami województwa lubelskiego, co dowodzi, że jednym z priorytetów placówki jest umożliwienie uczniom rozwijania zainteresowań i osiągnięcie sukcesu.

Anna Dyszewska zdobyła 3. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym „Będziesz miłował – na ścieżkach życia z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim”. Ania napisała wiersz, w którym odniosła się do 10 punktów Krucjaty Miłości Stefana Wyszyńskiego. Uczennice klasy V c zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Życie bajką jest”. Była to już XXVI edycja konkursu. W tym roku należało napisać opowiadanie, którego akcja toczyć się będzie w podwodnym świecie. Pola Żuk, Paulina Jonik i Martyna Szajner spisały się na medal – ich opowiadania zostały nagrodzone.

Radość jest tym większa, że spośród prac nadesłanych z całej Polski nagrodzono tylko 12 a wśród nich 3 to są prace naszych uczennic. Julia Dyszewska zajęła 1. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Zwierzęta w rodzinie” zaś Zuzanna Wawron w tym samym konkursie zajęła miejsce 3. Ignacy Janaczek, uczeń klasy IVa, zdobył wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Utworów Marii Konopnickiej. Uczniowie do konkursów przygotowywali się pod opieką Magdaleny Wodzik-Kowalczyk.

W prestiżowych konkursach Lubelskiego Kuratora Oświaty aż 4 uczniów uzyskało tytuł laureata. Magdalena Gwarda (op. Magdalena Nowakowska) i Marcel Iżycki (op. M. Wodzik-Kowalczyk) zostali laureatami konkursu polonistycznego, a Aleksandra Wojewódzka finalistką (op. M. Nowakowska). Dawid Piędzia i Franciszek Możeluk (op. Anna Kosiniec) to laureaci konkursu historycznego. Finalistą w konkursie matematycznym został Jakub Szymański (op. Eliza Dobosz-Martyniuk) a finalistkami konkursu biologicznego – Julia Rodak i Klaudia Budna (op. Katarzyna Matuła).

Tuż przed wakacjami szkoła otrzymała informację, że zajęła 1. miejsce w województwie lubelskim w konkursie MEN Dni Nowych Technologii (op. Elżbieta Ćwikła). Warto uczyć się w Jedynce! (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here