„Jedynka” w luksusach

W uroczystości otwarcia nowej siedziby komisariatu brali udział (od lewej): Sebastian Trojak, członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Lech Sprawka, wojewoda lubelski, inspektor Artur Bielecki, komendant wojewódzki policji i Krzysztof Żuk, prezydent Lublina

Po kilkudziesięciu latach ciasnoty policjanci z I Komisariatu Policji w Lublinie zyskali luksusową siedzibę przy al. Unii Lubelskiej 23.


W starym komisariacie przy ul. Okopowej 70 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych pracowało w bardzo trudnych warunkach lokalowych.

– Małe i ciasne pomieszczenia nie dawały żadnego komfortu pracy. Lokal nie spełniał obowiązujących wymogów dotyczących standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych. Brakowało miejsc parkingowych. Brak było także infrastruktury pozwalającej na obsługę osób niepełnosprawnych – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

– Oddany w miniony czwartek do użytku obiekt to przestronny, nowoczesny dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej przeszło 1200 metrów kwadratowych. Prace budowlane na liczącej prawie 6 tysięcy metrów kwadratowych działce rozpoczęły się w 2017 roku. Koszt inwestycji łącznie z wyposażeniem oszacowano na ponad 14 milionów złotych. Pieniądze przeznaczone na ten cel pochodziły głównie z Programu Modernizacji Policji oraz z Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji.

W nowym komisariacie wszystkie pomieszczenia i przyległy teren dostosowane są do obowiązujących przepisów. Budynek posiada nowoczesne pokoje biurowe wraz z zapleczem socjalnym. Znajdują się w nim sala ćwiczeń i siłownia, nowoczesna sala konferencyjna, sala odpraw, pokój pracy zespołowej, przestronna szatnia wraz z zapleczem sanitarnym oraz magazyn dowodów rzeczowych.(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here