Jedyny pozytyw to komplet punktów

Aleksandra Rosiak w sobotnim meczu ze Startem zdobyła 4 bramki

Szczypiornistki MKS Perła Lublin wreszcie wróciły w PGNiG Superlidze na zwycięską ścieżkę, odnosząc w ubiegłym tygodniu dwa zwycięstwa we własnej hali! Najpierw we wtorek pokonały Piotrcovię 26:23, a następnie w sobotę Start Elbląg 29:24.

W obu ligowych meczach mistrzynie Polski musiały się jednak sporo napracować, by zdobyć komplet punktów. W potyczce z piotrkowiankami, walczącymi z naszą drużyną o miejsce na podium, zwycięstwo lublinianki zapewniły sobie dopiero w końcówce. – Jedyny pozytyw tego meczu to trzy punkty. Niestety nasza skuteczność rzutowa była tragiczna. Było dużo sytuacji, które powinny być zamienione na bramki, a tak się nie działo. To duży minus i ogromna lekcja dla dziewczyn – mówiła tuż po spotkaniu Monika Marzec, trenerka MKS Perła.

W sobotę było już nieco lepiej, choć po dobrym początku (4:1) nasz zespół zaciął się w ataku i Start najpierw w 11. minucie wyrównał (5:5), a po chwili wyszedł nawet na prowadzenie (6:7). Ponownie dwubramkową zaliczkę (9:7) udało się lubliniankom wypracować w 17. minucie. Trzy minuty później przewaga urosła do czterech trafień (11:7).

Gdy wydawało się, że przewaga po przerwie będzie dalej rosnąć, elblążanki zaczęły szybko odrabiać straty. W 40. minucie na tablicy wyników znowu pojawił się remis – 17:17! Na szczęście w ostatnim kwadransie gospodyniom znowu udało się uciec na kilka goli i już do końca kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie. – Na pewno dalej kuleje nasza skuteczność w sytuacjach stuprocentowych. Oczywiście zawsze jest prawo do błędu, jednak tych pomyłek na dziś jest jeszcze za dużo – trener M. Marzec komentuje postawę swojej drużyny w meczu ze Startem. MAG

MKS Perła Lublin – Start Elbląg 29:24 (13:9)

MKS Perła: Gawlik, Razum, Wdowiak – Szarawaga 5, Nocuń 5, Rosiak 4, Gęga 4, Królikowska 2, Nosek 2, Gadzina 2, Balsam 1, Vinyukova 1, Więckowska 1, Tatar 1, Achruk 1, Anastacio.

Start: Kepesidou, Pająk – Świerczek 9, Shupyk 6, Szczepanik 5, Choromańska 2, Stapurewicz 2, Waga, Boijcic, Cygan, Agovic, Rancic.

Kary: MKS – 12 minut, Start – 10.

Pozostałe mecze 18. kolejki:

MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 34:24 (17:16) * EUROBUD JKS Jarosław – Ruch Chorzów 35:26 (13:13) * mecz: Piotrcovia – KPR Gminy Kobierzyce zakończył się po zamknięciu tego wydania.

1. Zagłębie 18 49 516-413
2. Kobierzyce 17 40 449-396
3. MKS Perła 18 36 497-456
4. Piotrcovia 17 29 509-449
5. Koszalin 18 21 461-467
6. JKS Jarosław 18 17 434-493
7. Start 18 13 445-489
8. Ruch 18 8 440-588

W następnej kolejce – 13 marca: Młyny Stoisław – MKS Perła (13:40)