Jedzie, jedzie straż ogniowa

To było swoiste podziękowanie za ich trud. W sobotę 6 maja w Okopach zorganizowano Powiatowy Festiwal Piosenki Strażackiej – Dorohusk 2017. Prezentujemy listę laureatów.

Występy oceniała komisja konkursowa w składzie: Władysława Skoczylas – wiceprezes zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Dorohusku, Jolanta Ryszkiewicz – dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Chełmie oraz Bogusław Sagan – organista Parafii Rzymskokatolickiej w Dorohusku.
A oto lista zwycięzców. W kategorii zespołów dziecięcych do lat 12 zwyciężyli Zespół „Promyki” z GCKiS w Wojsławicach oraz zespół z Przedszkola Samorządowego w Dorohusku; w kategorii solistów do lat 12: Katarzyna Kołtun z SP w Kamieniu, Krzysztof Gągoł z GOK w Białopolu oraz Weronika Pasicka z ZS w Wierzbicy; w kategorii zespołów młodzieżowych od lat 13 do 18: Zespół Dziecięco-Młodzieżowy z ZSO w Dorohusku i zespół z ZS w Stawie; w kategorii solistów w wieku od lat 13 do 18: Martyna Swoboda z OSP w Dorohusku; w kategorii duetów dorosłych powyżej 18 lat: duet „Polesie” z GOK w Sawinie oraz Cecylia Koppe i Stefan Sakowski; w kategorii zespołów śpiewaczych dorosłych z akompaniamentem: „Echo” z Gołębia, „Czerwona Jarzębina” z Rozięcina, „Radość” z Liszna, „Ostrowiacy” z Ostrówka oraz „Stokrotki” z Nieledwi; w kategorii zespołów śpiewaczych dorosłych bez akompaniamentu: „Nadbużański Klon Zielony” z Zanowinia, „Rosa” z Kamienia, „Jarzębinki” ze Żmudzi, „Pawłowianki” z Pawłowa; w kategorii solistów powyżej 18 lat: Agnieszka Bandosz z Gołębia, Andrzej Sobolewski z OSP w Sawinie i Jadwiga Kendzierawska z GOK w Sawinie.
Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Chełmie, wójt gminy Dorohusk, Rada Gminy, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Okopach. (mg)