Jedziesz i serfujesz

Były testy i rozmowy z operatorem, ale decyzji o tym, czy w autobusach Chełmskich Linii Autobusowych ruszy darmowy internet, na razie nie ma. Miejska spółka wciąż się zastanawia czy to ma sens.

Od 22 września do 8 października trwały testy bezpłatnego internetu w Chełmskich Liniach Autobusowych. Na próbę pojawił się on tylko w jednym autobusie, który w tych dniach kursował ulicami miasta. Aby za darmo serfować w sieci podczas jazdy, trzeba było połączyć się z siecią „CLA Free Wi-Fi”. Dostawcą usług internetowych dla chełmskich autobusów była sieć Orange i to nad podpisaniem umowy z tym operatorem zastanawia się CLA.
– Nie wiemy jeszcze, czy zawrzemy taką umowę – mówi Artur Mazurek, kierownik działu eksploatacji w CLA. – Testy pokazały, że zainteresowanie darmowym internetem w chełmskich autobusach nie było duże. Skorzystało z niego zaledwie kilka osób. Być może wynika to z tego, że w naszym mieście mamy krótkie trasy przejazdu. Z reguły pasażerowie spędzają w autobusie parę minut i nie widzą potrzeby, aby w tym czasie korzystać z internetu. (mg)