Dwa jelenie wbiegły pod auto

Uwaga na dziką zwierzynę! Na granicy gmin Izbica i Stary Zamość 57-letni kierowca wbił się w dwa przebiegające przez szosę jelenie. Mężczyzna i jadący z nim pasażer trafili do szpitala. Jedno ze zwierząt nie przeżyło.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Poruszającemu się drogą krajową nr 17 kierowcy bmw, nagle wbiegły przed maskę dwa jelenie. – Starcia z pojazdem, którym kierował 57-letni mieszkaniec Zamościa, nie przeżyło jedno ze zwierząt. W zderzeniu z leśną zwierzyną ucierpiał również kierowca i 42-letni pasażer. Mężczyźni z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. Auto, którym podróżowali, zostało poważnie uszkodzone – opowiada Joanna Kopeć z zamojskiej policji.
Rzecznik przypomina, że kolizja z dzikiem, sarną czy innym leśnym zwierzęciem może zakończyć się tragicznie, a jeżeli nawet nikomu nic się nie stanie, trzeba się liczyć, że sporymi kosztami naprawy auta. – Dbajmy więc o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami – podsumuje Kopeć. (k)