Jeśli możesz – trenuj, czerp radość z biegania!

Wirtualne bieganie będzie możliwe w Lesie Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim między 13 a 19 lipca

Poznaliśmy szczegółowy kalendarz tegorocznego, wakacyjnego cyklu biegów cyklu CITY TRAIL onTour, który z uwagi na pandemię koronawirusa odbędzie się w nieco innej formule niż zwykle, bo… wirtualnej. Lublin jest jednym z miast, w których będzie można uczestniczyć w tej nietypowej edycji imprezy. Rywalizację w Kozim Grodzie zaplanowano między 13 a 19 lipca.


Uczestnicy biegowej zabawy w Lublinie będą mieli do wyboru dwie opcje biegu, po trasie zawodów (nad Zalewem Zemborzyckim) lub na własnym, 5-kilometrowym odcinku. Bieg na trasie CITY TRAIL w lesie Dąbrowa oznacza sklasyfikowanie, natomiast osoby, które zdecydują się na wyznaczenie swojej trasy, nie będą brały udziału w klasyfikacji, ale ich wyniki pojawią się na oficjalnej internetowej stronie zawodów.

Jeśli możesz – trenuj, czerp radość z biegania i przede wszystkim nie trać motywacji! Kiedyś wszystko wróci do normy, więc chwilowy brak startów nie powinien zniechęcać cię do treningów. W wakacje 2020 nie spotkamy się na naszych przełajowych trasach, ale zachęcamy do sprawdzenia się solo – także na własnych ścieżkach – zachęca Justyna Grzywaczewska z ekipy organizacyjnej letniego cyklu CITY TRAIL onTour w wersji wirtualnej.

Zapisy do CITY TRAIL onTour ruszą 27 maja o godzinie 18:00.

– Wtedy to link do zapisów pojawi się na naszej stronie oraz na profilu CITY TRAIL na Facebooku. Rejestracja będzie możliwa najpóźniej 4 dni przed startem danego miasta, a w przypadku biegu na własnej trasie – do 26 lipca – zdradza szczegóły letniego cyklu CITY TRAIL 2020 J. Grzywaczewska.

Oprócz Lublina biegać będzie można na 10 trasach: w Bydgoszczy (Myślęcinek), Gdańsku (Trójmiejski Park Krajobrazowy, okolice AWFiS), Katowicach (stawy Janina i Barbara), Krakowie (Puszcza Niepołomicka), Łodzi (Park Baden-Powella), Olsztynie (Jezioro Długie), Poznaniu (Jezioro Rusałka), Szczecinie (Jezioro Szmaragdowe), Warszawie (Las Młociny) i Wrocławiu (Las Osobowicki).

Organizatorzy wszystkie trasy udostępnią najpóźniej w dniu startu zapisów – wraz z plikami GPX. Planują także przygotowanie filmów z tras oraz instrukcje wgrywania tracków.

W każdym z miast uczestnicy będą mieli 7 dni na pokonanie trasy – godzina startu zależy od biegacza. W wirtualnej wersji cyklu na dystansie 5 km mogą wziąć udział osoby urodzone w roku 2004 lub wcześniej (młodsi biegacze będą mogli dołączyć do CITY TRAIL onTour Junior).

Po dokonaniu opłaty uczestnicy będą mieli możliwość udostępnienia w mediach społecznościowych oraz pobrania numeru startowego. Numer można wydrukować i zabrać ze sobą na trasę, ale nie jest to warunek konieczny. Opłaty startowe są uzależnione od wybranej wersji: Pakiet BIEGNĘ DLA SIEBIE – 14,90 zł, Pakiet BIEGNĘ PO MEDAL z pamiątkowym medalem oraz numerem startowym – 34,90 zł (w tym koszt wysyłki do paczkomatu). Podczas zapisów będą dostępne dodatkowe gadżety: limitowana biegowa koszulka w wersji damskiej, męskiej i dziecięcej oraz limitowana wersja chusty wielofunkcyjnej.

Wirtualna edycja CITY TRAIL onTour to także okazja, by zrobić coś dobrego dla naszej planety!

– Podczas zapisów będzie możliwość posadzenia kawałka lasu. Dzięki współpracy z Fundacją Las Na Zawsze chcemy posadzić, jak najwięcej m2 lasu! Sam będziesz mógł zdecydować ile mkw. lasu posadzimy dzięki tobie – od 1 do 10 mkw. (3-30 zł). Gorąco zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy! – mówi Justyna Grzywaczewska.

Warunkiem pojawienia się w klasyfikacji (i otrzymania medalu, jeśli wybierze się Pakiet BIEGNĘ PO MEDAL) jest przekazanie organizatorom cyklu informacji o swoim biegu. Czas można rejestrować za pomocą dowolnego urządzenia (zegarek, aplikacja w telefonie). Ważne, aby przesłać link do swojej aktywności lub zdjęcie/zrzut ekranu pokazujący pokonaną trasę, dystans i uzyskany czas. Powyższe kroki będą możliwe w panelu zapisów po zalogowaniu się na konto.

Każde zgłoszenie będzie weryfikowane. Po akceptacji biegu wynik automatycznie pojawi się w klasyfikacji danego miasta. W przypadku biegu na własnej trasie nie będzie tworzona klasyfikacja, ale alfabetyczna lista wszystkich biegaczy – oczywiście z wynikami.

Każdy, kto weźmie udział w wirtualnej wersji CITY TRAIL onTour, będzie miał możliwość wygrania zegarka Suunto 5. Szczegóły konkursu ogłoszone zostaną wkrótce.

mag