Jeśli wygrają, zawiozą do Paryża cebularze

Młode zawodniczki MKS Lublin chcą wygrać konkurs i pojechać do Paryża, by zobaczyć m.in. Wieżę Eiffla – mówią na jednym z trzech przesłanych na Sypa Challenge filmików

Młode zawodniczki MKS Lublin z drużny prowadzonej przez trener Małgorzatę Rolę, jeszcze nie tak dawno znakomitej szczypiornistki zespołu mistrzyń Polski, zgłosiły się do ogólnopolskiego konkursu Sypa Challenge. Jeśli wygrają, pojadą do Paryża!


Sypa Challenge to ogólnopolski konkurs organizowany  dla młodzieży w wieku 11-14 lat przez Stowarzyszenie Kamila Syprzaka, reprezentanta Polski i zawodnika PSG. Każdy z biorących udział w konkursie zespołów musiał przygotować trzy krótkie filmiki. Najpierw przedstawić się i w paru słowach opowiedzieć dlaczego to właśnie ta drużyna powinna pojechać do Paryża. Następnie pokazać zagrywkę z nieoczekiwanym podaniem do kołowego. I na koniec zaprezentować na boisku własną, kreatywną interpretację do zdania  „Kołowy musi złapać wszystko”.

– Stwierdziłam, że to będzie bardzo fajna przygoda dla moich dziewczynek – przyznaje trener Małgorzata Rola. – Na filmie dziewczynki trochę mówią po francusku. Dominika, że Paryż to piękne miasto. Z kolei Gabrysia, że w zespole francuskim występują przystojni piłkarze, a Laura, że bardzo fajnie grają w piłkę ręczną. Nina zapowiada z takim francuskim akcentem, że do Paryża przywieziemy cebularz lubelski. Chciałyśmy trochę z humorem podejść do tego zadania. Mam nadzieję, że ci, którzy będą oglądać ten film to zrozumieją, o co tak naprawdę nam chodziło. Było przy tym bardzo dużo zabawy i o to tak naprawdę chodzi – dodaje M. Rola.

MKS Lublin jest jedną z 14 zgłoszonych do Sypa Challenge drużyn i walczy o zwycięstwo. A jest naprawdę o co! Zespół, który zbierze najwięcej polubień pod swoimi filmikami zamieszczonymi na Instagramie pojedzie do Francji, gdzie spotka się z Kamilem Syprzakiem i będzie miał możliwość kibicowania drużynie PSG podczas meczu piłki ręcznej w Stade Pierre de Coubertin. We współpracy z PSG oraz Ambasadą Polski w Paryżu przewidziane są atrakcje m.in. zwiedzanie stadionu PSG (piłki nożnej) czy wspólne aktywności z uczniami polskich szkół w Paryżu. Jak pomóc młodym zawodniczkom z Lublina w odniesieniu wygranej? W banalnie prosty  sposób – należy kliknąć „serduszko” na zgłoszenie nr 10 na profilu stowarzyszenie4kids na Instagramie. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here