Jest kandydat na wójta?

Do wyborów samorządowych jeszcze dwa lata, a w gminie Żmudź już mówi się, że kandydatem na wójta może być Mariusz Łaszkiewicz. Radny i sołtys Leszczan oraz wiceprezes gminnego PSL nie potwierdza, ale i nie wyklucza startu.

Samorządowcy z gminy Żmudź podczas ostatniej sesji mówili o potrzebie zintensyfikowania powiatowych inwestycji drogowych. Uczestniczący w obradach Piotr Deniszczuk, starosta chełmski, z uśmiechem zapowiadał, aby już szykowali się na otwarcia nowych odcinków dróg. Inwestycje drogowe miały być też powodem zwołania ostatniego spotkania w remizie w Pobołowicach (a wcześniej w Leszczanach).

Na facebookowym profilu powiatu chełmskiego poinformowano, że była to inicjatywa Andrzeja Zająca, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Chełmskiego (mieszkańca Roztoki, stojącego na czele gminnych struktur PSL w Żmudzi – przyp. red.).

Napisano też, że w spotkaniu uczestniczył m.in. starosta Deniszczuk, Edyta Niezgoda, wójt gminy Żmudź, radni gminni oraz sołtys i mieszkańcy Pobołowic, a podczas spotkania omawiano koncepcję projektową rozbudowy drogi powiatowej w Pobołowicach. Po tym spotkaniu po gminie Żmudź rozeszły się pogłoski, że Mariusz Łaszkiewicz, wieloletni radny gminy Żmudź i sołtys Leszczan, może być kandydatem na wójta gminy. – Taka informacja wyszła z ust pana Andrzeja Zająca – mówi nasz rozmówca.

A. Zając nie chce tego komentować. Mówi tylko, że to „nieoficjalne”, a do wyborów jest jeszcze trochę czasu. Za to Mariusz Łaszkiewicz nie wyklucza żadnego scenariusza.

– W życiu wszystko może się zdarzyć, dlatego nie zaprzeczam, ale też nie potwierdzam, bo do wyborów jeszcze jest czas – mówi M. Łaszkiewicz.

M. Łaszkiewicz na swoją pierwszą kadencję radnego startował z komitetu wyborczego Edyty Niezgody. Od dawna jednak jest związany z PSL, a obecnie jest wiceprezesem gminnych struktur tej partii. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here