Jest opieka

W podstawówce w Kamieniu i Strachosławiu rusza opieka nad najmłodszymi dziećmi. Na razie zainteresowanych nią było kilkunastu rodziców.

Gdy na początku maja br. rząd dał organom prowadzącym wolną rękę w kwestii otwarcia żłobków i przedszkoli, Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień, nie wznowił działalności punktów przedszkolnych.

Po analizie wytycznych sanepidu, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej, uznał, że nie jest w stanie zapewnić przedszkolakom bezpiecznego pobytu w placówkach i istnieje zbyt duże ryzyko zakażenia wirusem. Poza tym chęć posłania dzieci do punktów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Strachosławiu i przy Szkole Podstawowej w Kamieniu zgłosili wówczas rodzice jedynie kilkorga dzieci.

W ubiegłą środę po naradzie z dyrektorami gminnych placówek oświatowych zdecydowano się uruchomić opiekę nad najmłodszymi dziećmi.

– Uruchamiamy opiekę w Szkole Podstawowej w Kamieniu w punkcie przedszkolnym dla siedmiorga dzieci, których rodzice zgłosili taką potrzebę oraz dla sześciorga dzieci klas jeden-trzy szkoły podstawowej – mówi wójt Stocki. – Z kolei w szkole w Strachosławiu zapewnimy opiekę nad dziećmi w punkcie przedszkolnym. (t)