Jeszcze będą łopotać

Czytelnicy „Nowego Tygodnia” zwracają uwagę, że półtora miesiąca po Tour de Pologne trasę wyścigu wciąż zdobią flagi Polski i herby miasta. – Pora je zdjąć, skoro nie ma już okazji, aby flagi dalej wisiały – mówi nasz rozmówca.

Pierwszy etap Tour de Pologne, jednego z najważniejszych wyścigów kolarskich świata, zakończył swój pierwszy etap w Chełmie. Dla miasta było to wyróżnienie, a chełmianie cieszyli się chociażby z tego, że miasto zyskało przy okazji poczynionych wtedy porządków – porządnie wysprzątano chełmskie ulice, chodniki, place, przystanki, a na trasie kolarskiej wykonano roboty drogowe.

Trasę tę oznakowano wywieszając m.in. flagi Polski i herby Chełma. Tour de Pologne zajechał do naszego miasta 9 sierpnia br., a narodowe i miejskie symbole wciąż widnieją na chełmskich ulicach. Nasi Czytelnicy zwracają uwagę, że skoro okazja minęła, pora już zdjąć z masztów flagi.

– Flagi zostaną w najbliższym czasie zdemontowane. Będą jednak powracać przy okazji innych wydarzeń – informują w chełmskim ratuszu. (mo)

1 KOMENTARZ

  1. A niech wisza to nasza duma. W innych krajach wisza przez caly rok i nikomu to nie przeszkadza .Ot chocby Turcja. Stany Zjednoczone. Bo flaga to nasza tozsamosc !!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here