Jeszcze maszyny nie wjechały

14-kilometrowa obwodnica Chełma, która jest częścią ekspresówki S12, ma powstać do 2025 roku. Branżowe media podały, że inwestycja już trwa. Ale kierowcy widzą, że na drodze nic się przecież nie dzieje.

Mieszkańcy Chełma i kierowcy od lat czekają na obwodnicę Chełma. I chłoną każdą informację o inwestycji. Tak jak tę, podaną przez branżowy portal conadrogach.pl, z którego można wywnioskować, że inwestycja jest już w trakcie realizacji. – Napisali tam, że 14-kilometrowy odcinek obwodnicy jest już w budowie, ale na trasie wcale nie widać żadnych maszyn czy ograniczeń w ruchu. O co chodzi? – pytali nas Czytelnicy. Miesiąc temu pisaliśmy, że wykonawca drogi wykonał kolejny krok w kierunku realizacji obwodnicy, bo w kwietniu złożył do wojewody lubelskiego wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Ale budowa ma się rozpocząć dopiero w przyszłym roku.

Trasa obwodnicy ma przebiegać od węzła Chełm Zachód, który zlokalizowany będzie miedzy Stołpiem a Janowem. Ominie od północy miasto (w Horodyszczu będzie węzeł Chełm Północ) i Okszów (węzeł Chełm Okszów) i połączy się z obecną krajówką węzłem Chełm Wschód w Antoninie Kolonii. Prace mają się rozpocząć w 2023 roku i trwać dwa lata. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here