Jeszcze takiego turnieju w Świdniku nie było

Solidarność wygrała w tym roku XXIII Turniej o Przechodni Puchar Burmistrza Świdnika. Ciekawe jak teraz poradzi sobie grając na piasku.

W najbliższą sobotę (22 sierpnia) w Świdniku po raz pierwszy zostanie rozegrany turniej plażowej piłki nożnej. „Beach Soccer Świdnik Cup ‘2020”, bo tak oficjalnie będą się nazywały te zawody, zostanie rozegrany na terenie niedawno oddanego do użytku Parku Avia przy ul. Fabrycznej 3 w Świdniku. W zawodach, które swoim patronatem objął burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, weźmie udział sześć zespołów.

Do rywalizacji w odmianie piłki nożnej na piasku staną: FC Albatros, New Stars, Manufaktura Futbolu, Solidarność PZL, Roltex i Elektryczni FC. Początek gier eliminacyjnych został wyznaczony na godz. 10, a finał zostanie rozegrano około godz. 14.30.

– Myślę, że frekwencja jak na pierwszy tego typu turniej w naszym mieście jest bardzo dobra. Cieszymy się, że mając do dyspozycji nowy obiekt sportowy możemy na nim zorganizować taką właśnie formę rywalizacji dla piłkarzy amatorów. Wszystkich tych, którzy jeszcze tym razem wahali się ze zgłoszeniem drużyny do turnieju zapraszamy w roli kibiców i obserwatorów futbolowych zmagań na piasku.

Mamy nadzieję, że emocji nie zabraknie bowiem to bardzo widowiskowa gra. Niewątpliwą, dodatkową atrakcją turnieju będzie występ w jednej z drużyn byłego reprezentanta Polski w beach soccera – przyznaje Jacek Kosierb, przedstawiciel organizatora przedsięwzięcia czyli nowo utworzonego stowarzyszenia Manufaktura Futbolu. Jak się dowiedzieliśmy już we wrześniu bieżącego roku stowarzyszenie chce zorganizować pierwszy w Świdniku turniej w getbolu, czyli grze „jeden na jednego”!

„Beach Soccer Świdnik Cup ‘2020” swoim honorowym patronatem objął burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, a trofea sportowe dla uczestników ufundowała Gmina Miejska Świdnik. Partnerami wydarzenia będą: PARK AVIA i hurtownia sportowa SPORTICO z Lublina. MG