Joga w parku

16 czerwca obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Jogi. Z tej okazji chełmski Klub Joga zaprasza chełmian do wspólnego ćwiczenia.

W Chełmie będziemy obchodzić to święto już po raz trzeci. 16 czerwca zapraszamy do Parku Miejskiego koło hotelu Kamena od godziny od 10 do 12 – informują organizatorzy. – Zajęcia przeznaczone sa dla osób już ćwiczących jogę, ale także tych, którzy chcieliby zacząć lub tylko zobaczyć, jak to wygląda. Bardzo mile widziane są dzieci. Do ćwiczeń przyda się mata lub koc. Jogę może ćwiczyć każdy niezależnie od wieku, stanu zdrowia i światopoglądu.

Kiedyś joga była wiedzą tajemną. Legenda mówi, że wymyślił ją bóg Sziwa dla swojej żony, bogini Parwati, aby była zdrowa, piękna i zawsze młoda. Dziś joga przeżywa wielki renesans, ze względu na swoje regeneracyjne i wyciszajace działanie. Zadaniem jogi jest poprawa stanu zdrowia psychicznego i fizycznego. Tę sztukę pracy z ciałem uprawiają tysiące ludzi na całym świecie. Przed rokiem chełmski Dzień Jogi był udany – prezentujemy zdjęcie z tego spotkania. (gb, fot. Maciej Kołodziej)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here