Jubileusz jak się patrzy

Towarzyskim spotkaniem pięściarska reprezentacja Województwa Lubelskiego i drużyna z ukraińskiego Łucka uczciły w sobotę w Chełmie jubileusz miejscowej sekcji bokserskiej MKS II LO. Goście nie popsuli święta. Nasza drużyna, prowadzona przez trenerów Józefa Radzewicza, od 20 laty pracującego w chełmskim klubie oraz Pawła Berejowskiego, pokonała rywali 6,5:2,5.

Z dziewięciu stoczonych walk licznie zgromadzonym kibicom w hali II LO szczególnie mogły podobać te z udziałem seniorów. Najpierw, Dmitry Żukow z lubelskiego Paco rozprawił się w kategorii do 69 kg przed czasem z Serhijem Kolesnukiem, a następnie Michał Soczyński, wychowanek MKS II LO Chełm, obecnie zawodnik Paco, stoczył niezwykle zacięty i co ważne zwycięski pojedynek w kategorii +91 kg z Oleksandrem Hryciwem.

– Oba pojedynki oglądało się z wielką przyjemnością. Z jednej strony była to prawdziwa męska walka, z drugiej szermierka na pięści – mówi Krzysztof Sugier, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, oglądający sobotnie zmagania. – Jeśli chodzi o pozostałe pojedynki, to także trzeba pochwalić zarówno naszych pięściarzy, jak ich rywali. Prezentowali się naprawdę dobrze. Było na co popatrzeć – dodaje sternik LOZB.
Na wyróżnienie zasłużyli na pewno Kacper Berejowski i Julia Szeremeta. Młodzik z Lublina w walce otwierającej mecz pokonał jednogłośnie Wadima Zarudnickiego, z kolei zawodniczka MKS II LO Chełm w pojedynku z Janą Jakowlejewą pokazała, że brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetek, jaki zdobyła w tym roku, nie był dziełem przypadku. Podopiecznej trenera Radziewicza niewiele zabrakło, by wygrać walkę przed czasem. BAS

Lubelskie – Łuck 6,5:2,5

młodzik 43 kg: Kacper Berejowski – Wadim Zarudnicki 3:0 (1:0)
młodzik 52 kg: Igor Rondoś – Rusłan Dziurbei 0,5:0,5 (1,5: 0,5)
kadet 52 kg: Dawid Litke – Nazar Hult 0:3 (1,5:1,5)
kadet 52 kg: Julia Szeremeta – Jana Jakowlejewa 3:0 (2,5:1,5)
kadet 57 kg: Kacper Lipiec – Maksym Karpiuk 3:0 (3,5:1,5)
junior 64 kg: Gabriel Szlędak – Artom Hudrow 3:0 (4,5:1,5)
junior 64 kg: Daniel Zawrzał – Mikołaj Prokopczuk 0:3 (4,5:2,5)
senior 69 kg: Dmytro Żukow – Srehii Kolesnyk 3. RSC (5,5:2,5)
senior +91 kg: Michał Soczyński – Oleksandr Hryciw 3:0 (6,5:2,5)