Jurkowski naj, naj, naj?

Na razie w rankingu zdecydowanie prowadzi Zbigniew Jurkowski, jeden z najaktywniejszych lubelskich radnych, który organizuje i włącza się w wiele akcji społecznych. M.in. co roku można spotkać go kwestującego na renowację zabytkowych nagrobków cmentarza przy Lipowej

Portal Samorządowy po raz kolejny ogłosił ranking najlepszych radnych i samorządowców. W Lublinie spośród 30 radnych pierwsze miejsce do piątku z dużą przewagą zajmował Zbigniew Jurkowski PO (z prawie 50% poparciem). Za nim był Piotr Popiel z PiS (5,26%) i Monika Orzechowska PO (4,49%). Wysoko plasowali się też Bartosz Margul (PO) i Stanisław Brzozowski (PiS).


Najmniej głosów oddano na Mateusza Zaczyńskiego (PO), Zbigniewa Ławniczaka (PiS) i Ewę Stadnik (PO). W rankingu prezydentów z Lubelszczyzny przewodził Krzysztof Żuk z 70% poparciem. Wśród radnych sejmiku wojewódzkiego przewodziła Bożena Lisowska (PO). Za nią jest Krzysztof Grabczuk (PO) i Marek Kopeć (PSL). W kategorii „Marszałkowie” Sławomir Sosnowski był na czwartym miejscu w Polsce. Głosowanie trwa do 15 stycznia. Należy wejść na stronę internetową portal samorządowy.pl(bch)