Juwenalia pełną parą

Kiedy tylko Uniwersytet Medyczny skończył się bawić, siły do studenckich szaleństw zaczyna zbierać Politechnika Lubelska. W tym roku dołączy do niej KUL, WSEI i Uniwersytet Przyrodniczy. Te cztery uczelnie wspólnymi siłami zorganizują swoje Juwenalia. Od 10 do 13 maja będziemy bawić się na terenach zielonych przy ul. Nadbystrzyckiej.


Kolejne imprezy w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej rozpoczną się już w środę, 10 maja, tradycyjnym korowodem. Przemarsz rozpocznie się o godz. 18 na placu Łokietka po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta studentom przez prezydenta Lublina. Żacy przejdą Krakowskim Przedmieściem, Alejami Racławickimi, ul. Sowińskiego, Głęboką, Nadbystrzycką i Wapienną. W tym roku korowód odbędzie się bez platform z uwagi na zeszłoroczny wypadek, w którym ucierpiała jedna ze znajdujących się na platformie studentek.
Jeszcze tego samego dnia, 10 maja, na terenach zielonych Politechniki na scenie zobaczymy Vavamuffin, Grubsona, Miuosh i O.S.T.R. To zespoły grające muzykę z pogranicza reagge i hip-hopu.
Następny dzień, czwartek, będzie należał do takich kapel, jak: Chonabibe, Luxtorpeda, Enej, Happysad. Dodatkowo 11 maja o 12.30 na Wydziale Humanistycznym UMCS, odbędzie się spotkanie z muzykami zespołu Happysad.
Piątkowy wieczór spędzimy przy muzyce Kękę, East West Rockers, Organka i Comy. W sobotę na tereny Politechniki mogą wybrać się fani Manchester, Patrycji Markowskiej i Agnieszki Chylińskiej. Plan jazdy znajduje się na profilu Facebook „Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2017”. W sobotę dodatkowo o 18.00 zagra Mad Sun – zwycięzcy tegorocznego Przeglądu Kapel Studenckich.
Studenci podkreślają, że w tym roku zrezygnowali z zapraszania gwiazd disco-polo w ramach Feliniady. – Mamy świadomość, że w poprzednich latach takie koncerty były uciążliwe dla niektórych mieszkańców miasta. Chcieliśmy też wpisać się w obchody 700-lecia Lublina i pokazać, że nasza impreza się rozwija – tłumaczy Tomasz Tokarski, przewodniczący Samorządu Studentów KUL. Joanna Niećko