Już 30. finał, ale grają do końca świata i jeden dzień dłużej

W niedzielę, 30 stycznia, zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przedstawiamy program imprez planowanych z tej okazji w Chełmie. W tym roku najwspanialsza i najweselsza orkiestra świata zagra, aby wesprzeć dziecięcą okulistykę i będzie to finał pod hasłem „przejrzyj na oczy”.

W Chełmie rolę koordynatora orkiestrowych działań już po raz siedemnasty pełni Automobilklub Chełmski. Lista wielkoorkiestrowych atrakcji w Chełmie stale się powiększa, a szczegóły dostępne są na fejsbukowym funpagu WOŚPchełm na Facebooku.

Licytacja na 104,9 FM! – 28-30 stycznia od 1000 do 1400

Tradycyjna licytacja w Radio Bon Ton wspaniałych fantów odbędzie się w piątek, sobotę i niedzielę. Będzie można wylicytować m.in. prestiżowe złote serduszka, kursy na prawo jazdy, przelot paralotnią, unikatowe fotele, vouchery na tatuaż, pokaz tańców, wośpowe gadżety z podpisami Jurka Owsiaka, kulig i seans saunowy oraz… kawałek deptaka! Szczegółowy wykaz licytowanych przedmiotów będzie udostępniony na facebookowych profilach WOŚPchełm i radia.

Gramy, bo lubimy! – 28 stycznia godz. 17.00

Koncert odbędzie się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Hrubieszowskiej. Wystąpią uczniowie, nauczyciele, absolwenci oraz zaproszeni goście. W programie muzyka nie tylko poważna, świąteczna, ale też rozrywkowa. Koncert organizuje PSM, wstęp za datek do puszki.

Powiatowy Turniej Zapaśniczy – 29 stycznia godz. 9.00

Zawody odbędą się w Miejskiej Hali Sportowej. Wystartują w młodzi zawodnicy, nasze nadzieje na sukcesy w kolejnych kategoriach wiekowych. Organizatorem jest Piotr Jabłoński.

Moto Orkiestra w Galerii Chełm – 29 stycznia w godz. 10.00-14.00

Impreza odbędzie się w godz. 10:00-14:00 na parkingu oraz wewnątrz Galerii Chełm. Będzie to pokaz samochodów sportowych, zabytkowych, amerykańskich i służb ratowniczych. Będzie widowiskowy pokaz działań ratowniczych w miejscu symulowanego wypadku drogowego, mistrzostwa Chełma w przeciąganiu samochodu, finał malowania „najbardziej wośpowego samochodu”, oferta chełmskich firm motoryzacyjnych, nauka pierwszej pomocy, mnóstwo konkursów z ciekawymi nagrodami oraz wiele innych atrakcji. Będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego i zasady bezpiecznej jazdy. Chętni będą mogli wziąć udział w akcji „CHEŁMianie w HEŁmie”, czyli po wrzuceniu datki do puszki zrobić sobie zdjęcie w metalowym nakryciu głowy.

Młodzi artyści dla WOŚP – 29 stycznia godz. 14:00

Koncert w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury. Wystąpią dziecięce i młodzieżowe formacje wokalne i taneczne z: Estrady Dziecięcej (godz. 14:00), Chadeku (15:00) i Młodzieżowego Domu Kultury (16:00). Będzie można podziwiać wielu młodych, ale już utytułowanych artystów. W przerwach będą licytacje różnych ciekawych przedmiotów i usług. Ten barwny koncert będzie można zobaczyć za wrzutkę do orkiestrowej puszki.

WOŚP FOLK MEETING – 29 stycznia godz. 18:30

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Chadeku. W wyznaczonych godzinach wystąpią znane i lubiane zespoły: 18:30 Bimber Boys, 19:15 Cuda Wianki i 20:00 Kataryna. Oczywiście będą licytacje ciekawych fantów. Zespoły gwarantują, że na tym koncercie każdy odnajdzie swoje ulubione piosenki.

Turniej i mecz siatkarski – 29 stycznia

Mecz II ligi siatkarskiej Arka Tempo Chełm – KS Metro Warszawa będzie bardzo ważnym spotkaniem, które może zadecydować o awansie tych drużyn do I ligi. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00 w Miejskiej Hali Sportowej. Wchodzących kibiców prosimy o wrzutkę do puszki naszych wolontariuszy i… głośny doping!

Ten ważny mecz zostanie poprzedzony Turniejem Siatkarskim o Puchar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mecze rozpoczną się o godz. 14:30, a wystartują w nim m.in. kibice Arki Tempa Chełm. Chętnych przyjmuje Łukasz Mazur pod numerem telefonu 794 534 362.

Turniej Squasha o Puchar Wielkiej Orkiestry – 29 stycznia godz. 9:00

Turniej indywidualny, rozpocznie się w sobotę o godz. 9:00 w aquaparku. Wpisowe w dowolnej wysokości wrzucane do puszki WOŚP, więc nie żałujcie grosza. Zapisy u Dariusza Wojciechowskiego pod numerem telefonu 601 990 448 lub tuż przed imprezą.

II Chełmski Bieg Morsa dla WOŚP – 30 stycznia godz. 10:00

Impreza będzie miała miejsce na plaży kąpieliska Glinianki. Biuro czynne już od godz. 8:00. W programie bieg na trzech dystansach, wielkie wspólne morsowanie, ognisko, gorący posiłek i inne atrakcje. Organizator: Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, kontakt telefoniczny 513 775 747. Więcej informacji na profilu Chełm Biega na Facebooku.

Rockandrollowe głowy dla WOŚP! – 30 stycznia godz. 12:00

Finałowy koncert 30. Finału odbędzie się na pl. Łuczkowskiego. Czeka potężna porcja znakomitej muzyki. W kolejności wystąpią: 12:10 Yaroo, 13:00 Karol i Pół Kota, 13:50 Kwadrans, 14:40 Skutek Uboczny, 15:30 Flowers of the Jungle, 16:20 Koniec Listopada, 17:15 Treeskillers, 18:05 TRAP, 19:05 Eclectic Music, 19:55 Rdza. Na zakończenie, w ramach symbolicznego „Światełko do Nieba” odbędzie się widowiskowy pokaz fire show w wykonaniu Teatru Hesperydy. W przerwach pomiędzy występami zespołów odbędą się licytacje atrakcyjnych fantów. W ramach Strefy Młodego Człowieka organizatorzy zapraszają najmłodszych na zabawowe animacje, malowanie buziek, karuzelę, dmuchańce, gokarty na pedały oraz specjalną loterię fantową. W strefie gastro będą czekały ciasta, bigos, grochówka, ciepłe napoje oraz kiełbaski, które będzie można samodzielnie upiec na … przenośnym ognisku. Kiermasz prac plastycznych zorganizuje MDK. Będzie można zrobić sobie zdjęcie w specjalnym wośpowym hełmie w Chełmie. Lista atrakcji będzie się powiększała do dnia imprezy, jeśli ktoś ma jakiś pomysł i zechce pomóc w spełnieniu wośpowego celu prosimy o kontakt z numerem 502 342 117.

Głównymi sponsorami chełmskiego sztabu pozostają firmy AZART Jana Kwiatkowskiego i MELIX Zbigniewa Milewskiego. Ważnym partnerami są Galeria Chełm i firma SUNgraf. Patronem wośpowych działań w Chełmie jest prezydent miasta Jakub Banaszek. (opr. mo)

Wanessa Bojanowska
Nikola Warpas
Wiktoria Kawka i Dominika Mucha
Katarzyna Janicka
Julia Babińska
Michał Zgierski
Zuzanna Kutryn, Weronika Stawarek i Julia Witkowska
Gabriel Hołod
Amelia Ogórek
Katarzyna Dzik
Daniel Łukasik
Antonina Sidoruk z siostrą
Wiktoria Saczko i Sandra Zelent
Katarzyna Ostrowska i Tobiasz Wróblewski
Jakub Hyjek
Zuzanna Piotrowska
Agata Smarczewska
Anna Wyczyńska
Anna Biłan i Małgorzata Biłan
Klaudia Rodak
Paulina Radziszewska
Jakub Pietrzykowski
Daria Kalinowska
Hubert Leśnicki
Dawid Wacewicz

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here