Już jeździmy przy Gali

Można już jeździć przebudowaną ulicą Fabryczną. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie nowego mostu na Czerniejówce. Dla ruchu dostępne są też Al. Zygmuntowskie.


– Otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie mostu na Czerniejówce znajdującego się w ciągu ul. Fabrycznej. W sobotę, 26 października dla ruchu udostępniona została ul. Fabryczna oraz Aleje Zygmuntowskie. Przywrócony został ruch na rondzie i zwiększona została przepustowość na ul. Lubelskiego Lipca 80’ oraz al. Unii Lubelskiej – poinformował w Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza. W związku z otwarciem dla ruchu ulicy Fabrycznej na swoje podstawowe trasy wraca większość linii komunikacji miejskiej.

Przywrócenie ruchu przy galerii Gala nie jest jednak równoznaczne z zakończeniem prac. – Na rondzie (Lubelskiego Lipca 80 – aut.) nie będzie jeszcze funkcjonowała sygnalizacja świetlna, prosimy stosować się do znaków pionowych i poziomych. Podczas prac może nastąpić zamykanie pojedynczych pasów – dodaje G. Jędrek. W rejonie prowadzonych robót obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Most na ul. Fabrycznej wykonany jest z płyty żelbetowej sprężonej. Długość przęsła mostu to ok. 22 metry, a szerokość to około 30 m. Na moście znajdzie się 5 pasów ruchu, 2 w stronę ronda i 3 w stronę skrzyżowania z Drogą Męczenników Majdanka. Po obu stronach mostu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji ścieżki pieszo-rowerowe.

W sumie na rondzie Lubelskiego Lipca 80’, ul. Fabrycznej, Al. Zygmuntowskich, al. Unii Lubelskiej i ul. Lubelskiego Lipca 80’ przebudowane zostało około 750 metrów drogi. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here