Kadrowe roszady w spółkach

W składach rad nadzorczych kilku miejskich spółek w ostatnim czasie doszło do zmian. Między innymi w Miejskim Przedsiębiorstwie Robót Drogowych nie ma już prezydenta Starachowic, Marka Materka.

W Chełmskim Parku Wodny i Targowiskach Miejskich z rady nadzorczej został odwołany Łukasz Gałczyński, na co dzień zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Inwestycji w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Prezydent Chełma, Jakub Banaszek powołał go natomiast do rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Ponieważ w listopadzie minionego roku rezygnację złożył również Zdzisław Szwed, członek zarządu województwa lubelskiego, pracę w radzie nadzorczej rozpoczął rzeszowski adwokat Krzysztof Goryczka.

Z rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych odwołani zostali Marek Materek, na co dzień prezydent Starachowic, który był jej przewodniczącym oraz Justyna Łapińska, związana z województwem kujawsko-pomorskim. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto zostanie powołany na ich miejsce. Kolejna zmiana dotyczy rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych. Odwołany został wiceprzewodniczący rady Piotr Urbanek, który do niedawna był też prezesem MPRD. Nazwisko następcy również nie jest jeszcze znane. W pozostałych spółkach, czyli MPGK, ChTBS i CLA rady pracują bez zmian w składach. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here