Kalina świętuje

Spotkanie odbyło się w świątecznej scenerii i takie samej atmosferze

Członkowie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Kalina” w Lublinie w świątecznym klimacie podsumowali mijający rok, w którym Ogrody obchodziły jubileusz 40-lecia powstania. Impreza odbyła się w ubiegły czwartek w Domu Kultury RSM „Motor” przy ulicy Tumidajskiego 2.


Gośćmi działkowców byli: prezydent Lublina Krzysztof Żuk, wiceprzewodnicząca rady miasta Marta Wcisło i prezesi innych ogrodów, między innymi „Podzamcza”, „Robotnika” czy „Miłka”. Prezydent przed złożeniem świątecznych życzeń gratulował działkowcom i dziękował im za dobrą współpracę przy rozwiązywaniu lokalnych problemów. Wspomniał też o realizacji kluczowej dla działkowców i dzielnicy inwestycji – budowie parku Zawilcowa, która ma się zakończyć w przyszłym roku.
Równie ciepłymi słowami zrewanżowali się działkowcy. – Cieszy nas budowa parku, cieszą również tegoroczne plony, które udały się mimo niesprzyjającej pogody. To był dla naszych ogrodów dobry rok. Mam nadzieję, że taki będzie również kolejny i uda się nam oświetlić nasz teren o co zwróciliśmy się do miasta – mówiła Halina Gaj-Godyńska, prezes ROD „Kalina”.
Spotkanie uświetnił występ artystyczny Małgorzaty Rapy. BCH