Kamerą w wandali i imprezowiczów

Przy powstającym właśnie parku przy al. Lotników Polskich pojawią się kamery miejskiego monitoringu. Będą miały oko na chuliganów i pijaków.


W maju miasto zaczęło budować park przy al. Lotników Polskich w ramach programu „Zielony LOF”. Budowa zmierza już ku końcowi i wszystko ma być gotowe jeszcze w tym miesiącu. Niestety, powstający park spodobał się wandalom i miłośnikom imprez pod chmurką.

Burmistrz zlecił Straży Miejskiej instalację ośmiu kamer monitoringu miejskiego. Kupienie kamer, ich instalacja i obsługa to koszt ok. 50 tys. zł. O tym, czy w miejskim budżecie zostaną zapisane pieniądze na ten cel, zadecydują radni na sesji w ostatnim tygodniu sierpnia.

– Zainstalujemy cztery kamery obrotowe i cztery kamery stałe, tak, aby obejmowały cały teren między ulicami Spadochroniarzy, Majewskiego i al. Lotników Polskich. Nie będzie możliwości, żeby cokolwiek umknęło naszej uwadze – wyjaśnia Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdniku – Faktycznie mieliśmy sporo zgłoszeń, jeśli chodzi o ten park, doniesienia o aktach wandalizmu itp. Częściej patrolujemy wieczorami tę okolicę.

Za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych można dostać mandat do 500 zł, a za niszczenie mienia może być to nawet kara pozbawienia wolności do lat 5.
JN