Kamery przypilnują

Około 125 tys. zł będzie kosztowała rozbudowa monitoringu. Za tę kwotę miasto zainstaluje 7 kamer w najbardziej newralgicznych miejscach.


O tym, że monitoring „uspokaja” lokalnych wandali, zdążyli przekonać się mieszkańcy „Pekinu” przy Koryznowej 2B. Potwierdzali to policjanci z II Komisariatu na jednym z tegorocznych posiedzeń w radzie dzielnicy.
Na montaż kolejnych kamer miasto zarezerwowało w tym roku ok. 125 tys. zł. O sprawie informowaliśmy wiosną. Teraz, pod koniec roku dopytujemy, kiedy nowe kamery zostaną zainstalowane. – Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego informował nas, że pojawią się jeszcze w tym roku – mówi Adam Osiński, przewodniczący zarządu dzielnicy Kalinowszczyzna.
– Podpisana jest już umowa z realizatorem tego zadania. Planowane jest wykonanie instalacji kamer do końca 2017 roku – potwierdza Olga Mazurek-Podleśna z zespołu prasowego lubelskiego ratusza.
Łącznie miasto planuje montaż 7 kamer. Trzy z nich zainstalowane zostaną na Kalinowszczyźnie: przy al. Andersa 1, al. Andersa 16 (kiosk na wysokości wjazdu w ul. Kleeberga) i przy ul. Lwowskiej 13. Kolejne lokalizacje to: ul. Ponikwoda 67 (sklep monopolowy przy skrzyżowaniu z ul. Koryznowej), ul. Rogowskiego 9, ul. Samsonowicza 21 oraz Al. Racławickie 22B (przy nowo powstałym skwerze). CH