Kamienie pod nogi

Od lat czekamy na remont drogi a zamiast niego miasto wysypało nam ulicę kamieniami – skarży się mieszkaniec ul. Legionów Polskich w Chełmie. – W tegorocznym budżecie są pieniądze na dokumentację projektową przebudowy ulicy – wyjaśniają miejscy urzędnicy.

– Służby drogowe nawiozły nam na ulicę gruby kamień – mówi pan Andrzej z ul. Legionów Polskich. – Od 1989 roku tutaj mieszkam i to cała modernizacja! Od lat mamią nas obietnicami.

Zdaniem mieszkańca duże kamienie stwarzają zagrożenie dla pieszych. Zwłaszcza, jeśli muszą przejść drogą wieczorem. – Można skręcić kostkę a kamienie wystrzeliwują spod kół przejeżdżających samochodów – mówi. – Poprzedni wiceprezydent, Józef Górny, obiecywał nam, że gdy będzie prowadzony remont ulicy Rejowieckiej, asfaltowy frez z drogi zostanie wyłożony na naszej ulicy. Zamiast frezu dostaliśmy kamienie.

Miejscy urzędnicy tłumaczą, że w tegorocznym budżecie, na wniosek mieszkańców, zaplanowano wykonanie aktualizacji dokumentacji projektowej na budowę ulicy Legionów Polskich. – To pierwszy krok w stronę realizacji przebudowy tej drogi – informuje Damian Zieliński z UM Chełma.

Tymczasem frez z Rejowieckiej, w większości, ma zostać przetworzony przez wykonawcę remontu zgodnie z uzyskaną decyzją środowiskową i wbudowany ponownie w masach bitumicznych na drodze krajowej DK12. To co pozostanie, zdaniem urzędników, będzie wykorzystywane do remontów pozostałych miejskich ulic.

– W razie potrzeby miasto będzie miało do dyspozycji również frez pozyskany z przebudowy innych dróg – mówi D. Zieliński. (bf)