Kaplica cmentarna już otwarta

Kaplica na cmentarzu komunalnym w Chełmie była zamknięta i ze względu na obostrzenia związane z Covid-19 nie odprawiano tam nabożeństw pogrzebowych. Teraz się to zmieniło.

Przez długie miesiące ze względu na wprowadzone zasady bezpieczeństwa nie były możliwe msze pogrzebowe, tradycyjnie odprawiane w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Mościckiego. Kaplica jest mała i zgodnie z wytycznymi mogłoby w niej przebywać tylko kilka osób. Pogrzeb bliskiej osoby to traumatyczne przeżycie, a byłoby jeszcze gorsze, gdyby po przekroczeniu limitu żałobników w kaplicy trzeba było ich z niej wypraszać.

Obostrzenia są stopniowo łagodzone i dzięki temu kaplica jest już udostępniona do sprawowania mszy.

– Organizacją uroczystości pogrzebowych zajmuje się zwykle rodzina zmarłego i domy pogrzebowe, które odpowiedzialne są za przestrzeganie obowiązujących obostrzeń – informują w chełmskim MPGK, które zarządza cmentarzem komunalnym. – Zgodnie z udostępnionymi na stronie rządowej aktualnymi zasadami i zaleceniami od 13 czerwca w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit maksymalnie 50 procent obłożenia, od 26 czerwca – maksymalnie 75 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here