Karambol pod Krasnymstawem

Dramatyczne chwile na krasnostawskiej obwodnicy. W poniedziałek na drodze krajowej nr 17 zderzyły się cztery auta, dwa osobowe i dwa busy. Do szpitala trafiło sześć osób, obrażenia dwóch z nich są poważne. Zajście nagrała kamera zainstalowana na stacji paliw.

W poniedziałek (15 kwietnia) ok. 19.00 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło na obwodnicy Krasnegostawu, przy wjeździe od strony Lublina. Na miejscu okazało się, że w zdarzeniu brały udział aż cztery pojazdy – dwa osobowe i dwa busy.

– Wstępne ustalenia wskazują, że kierująca samochodem osobowym marki Daewoo, 27-letnia mieszkanka gminy Turobin, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusiła pierwszeństwo i doprowadziła do zderzenia z jadącym w stronę Lublina pojeździe marki Audi, którym kierowała 21-latka z gminy Grabowiec – relacjonuje Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.

W wyniku uderzenia Audi wpadło na osobowego busa marki Volkswagen, prowadzonego przez 37-latkę z powiatu chełmskiego, która przewoziła troje pasażerów. – Uderzenie było na tyle silne, że dostawczy pojazd cofnął się i wbił się jeszcze w busa marki Renault, którym kierował z kolei 21-latek z gminy Krasnystaw – dodaje rzecznik.

Z uwagi na obrażenia odniesione przez uczestników zdarzenia, oprócz karetek pogotowia na miejscu interweniował też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do szpitali trafiło w sumie 6 osób. Najpoważniejszych obrażeń doznała kierująca Audi oraz jadący z nią pasażer. Droga w miejscu zdarzenia była przez kilka godzin była zablokowana. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie. Wiadomo, że wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Co ciekawe wszystko zarejestrowała kamera znajdująca się na pobliskiej stacji benzynowej. – Nagranie publikujemy ku przestrodze i apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas jazdy. Za nim wykonamy jakiś manewr na drodze, upewnijmy się czy możemy go wykonać bezpiecznie – podsumowuje Wasilewski. Zapis z kamery można obejrzeć na stronie krasnostawskiej policji. (kg, fot. Straż Pożarna Krasnystaw)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here