Karambol za Fajsławicami

W środę na trasie Fajsławice-Piaski doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem trzech samochodów. Jednym z nich jechali mieszkańcy powiatu krasnostawskiego. Na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnej i karetek pogotowia. O dziwno, nikomu nic poważnego się nie stało.

Do wypadku doszło w środę około godziny 14.40 w miejscowości Kolonia Siedliszczki. Na wysokości nadajnika w Piaskach doszło do zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych: peugeota, opla i volkswagena. Jak ustalili policjanci do kolizji doszło podczas manewru wyprzedzania pojazdów przez kierowcę samochodu marki peugeot – mówi Elwira Domaradzka, rzecznik KPP w Świdniku.

– Kierowca chciał wyprzedzić dwa pojazdy, nie widząc, że pierwszy skręca w lewo. W wyniku tego doszło do zderzenia peugeota z volkswagen i oba auta zatrzymały się w przydrożnym rowie – dodaje. Środkowym autem, oplem, jechali mieszkańcy powiatu krasnostawskiego.

Kierowca oraz pasażerka peugeota opuścili auto o własnych siłach. Aby ewakuować poszkodowanych z volkswagena, strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. – Do szpitali przewieziono pasażerów z volkswagena. Na szczęście okazało się, że posiadają jedynie ogólne potłuczenia. Kierowcy byli trzeźwi – dodaje Domaradzka. (ik, fot. lublin112.pl)