Karol Serwin po raz kolejny potwierdził przynależność do światowej czołówki

Świdniczanin Karol Serwin, 15-krotny mistrz Polski w cyklotrialu, zajął 17. miejsce w kategorii Elity 20 w rozgrywanych w chińskim Chengdu Mistrzostwach Świata Rowerowych Sportów Miejskich, czyli UCI Urban Cycling World Championship.


– Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyniku, w dalszym ciągu trenuję i rozwijam swoje umiejętności, a to bardzo cieszy – komentuje swój występ zawodnik KM Champion Świdnik. – Ja znajduję czas na trening gdzieś pomiędzy pracą. Nie mam już możliwości poświęcania treningom tak wiele czasu, bo trzeba jakoś żyć, mieć cele w pracy i się rozwijać. Cały czas sprawia mi to bardzo dużą przyjemność ale o powrót do pierwszej 10 będzie bardzo, bardzo ciężko. Wiem, jak ciężki był to dla mnie rok, ale udało się mądrze i w zdrowiu zrobić przyzwoity wynik – dodaje K. Serwin.

Ważnym faktem jest natomiast sukces na MŚ świdniczanina jako trenera. Jego podopieczny z Austrii – Thomas Pechhacker – został nowym mistrzem świata, a drugi zawodnik – Samuel Hlavaty ze Słowacji, ukończył zawody na piątym miejscu. – Z Thomasem współpracuję od 3 lat, i bez dwóch zdań naszym celem było mistrzostwo. Ten sezon układał się dla niego dobrze, aczkolwiek cały czas czegoś brakowało, popracowaliśmy trochę więcej nad głową i udało się.

Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu, częściowo Thomas spełnił moje ambicje jako zawodnika, ale także ja się spełniłem jako trener, co jest bardzo ważne w kontekście mojej przyszłości. Samuel natomiast zaskoczył, znam jego poziom sportowy, jest bardzo wysoki, wreszcie uwierzył w swoje możliwości – kończy Karol Serwin.

Wyjazd do Chin naszego zawodnika był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego oraz Powiatu Świdnickiego. Karol Serwin śle serdeczne podziękowania również dla stałych swoich sponsorów: Gminy Miejskiej Świdnik, Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach, Firmy Robert Kasprzak, Under Armour, Echo Bikes, Energy Pharm, Grip Grab, Crossfit R99, Sparta Gym Siłownia Świdnik oraz Fitness Klub Zdrofit.