Karpiowe w ratuszu

W chełmskim ratuszu dostaną premie świąteczne. Karpiowe dla obecnych pracowników wyniesie od 360 do 440 zł, a dla emerytów i rencistów po 120 zł. Premie świąteczne dostaną też w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej.

Premie albo specjalne bony – tzw. „karpiowe” są formą dodatkowego wynagradzania pracowników przed świętami. W tym roku mogą na to liczyć w chełmskim magistracie.

– W miesiącu grudniu z tytułu pomocy finansowej z okazji Świąt Bożego Narodzenia planowana jest wypłata świadczeń finansowych dla pracowników, emerytów i rencistów Urzędu Miasta Chełm – informuje Gabinet Prezydenta Chełma. – Środki pochodzą z ZFŚS (Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych – przyp. red.).

Przyznanie świadczeń w powyższej formie zgodne jest z ustawą o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (przy zróżnicowanej wysokości wynikającej z dochodów gospodarstwa domowego) oraz Regulaminem ZFŚS UM Chełm, który przewiduje pomoc finansowo-rzeczową osobom uprawnionym z okazji świąt.

Kwoty przyznanych świadczeń dla pracowników ratusza wynoszą od 360 do 440 zł, a dla emerytów i rencistów po 120 zł. Karpiowe dostaną też w chełmskim MPGK: „Według Porozumienia w sprawie wzrostu wynagrodzeń w MPGK Sp. z o.o. z siedzibą w Chełmie zawartego dnia 12 kwietnia 2022 roku ustalono z Komisjami Zakładowymi nagrodę roczną wypłacaną przed Świętami Bożego Narodzenia w kwocie 500 zł brutto”. (mo)