Karty już na stole

Tuż po zakończeniu sezonu i zdobyciu  przez szczypiornistki MKS FunFloor Perła srebrnego medalu donosiliśmy, że lubelski zespół przed nowym sezonem zasilą co najmniej cztery zawodniczki: kołowa Patrycja Noga, która dwukrotnie zdobyła z Zagłębiem Lubin tytuł mistrzowski, rozgrywająca reprezentacji Słowacji Marianna Rebičová z  ekipy mistrza naszych południowych sąsiadów, Iuventy Michalovce oraz bramkarka Karolina Sarnecka z Piotrcovii i Magdalena  Więckowska  z kieleckiej Korony, druga snajperka rozgrywek, młodsza siostra Dominiki, występującej w drużynie MKS od stycznia 2020 r. Wszystkie wymienione szczypiornistki już zostały oficjalnie zaprezentowane przez klub z Lublina!

Przed tygodniem MKS poinformował o podpisaniu kontraktów z Nogą i Rebičovą (o czym informowaliśmy). Teraz podpisy pod umowami złożyły  Więckowska  i Sarnacka.

– Zawsze moim marzeniem była gra o najwyższe cele. Wiem, że będzie mi to dane właśnie w tej drużynie. Chcę walczyć o złoto i wciąż się rozwijać, bo to jest najważniejsze – mówi 22-letnia Magdalena Więckowska. – Żadna drużyna w Polsce nie ma takich kibiców i takiej wspaniałej atmosfery na trybunach, jak Lublin. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu. Na pewno będzie on dla mnie wyjątkowy, bo pierwszy raz dopingować drużynę, w której gram, będzie tak liczna publiczność. Wierzę, że to nas poniesie i będziemy wspólnie realizować najwyższe cele – dodaje nowa rozgrywająca MKS FunFloor Perła, która związała się z klubem umową obowiązującą przez trzy kolejne sezony.

Szczypiornistka z Kielc w minionych rozgrywkach była nie do zatrzymania. W 26. spotkaniach zdobyła aż 169 goli. Lepszym dorobkiem bramkowym pochwalić się może tylko Magda Balsam, która opuszcza Eurobud JKS Jarosław, by zasilić niemiecki TuS Metzingen.

Karolina Sarnecka z kolei po odejściu Mariny Razum uzupełni skład bramkarski naszej drużyny. 26-latka, która będzie rywalizowała o miejsce w wyjściowej „7” z  Weroniką Gawlik i Pauliną Wdowiak podpisała kontrakt na dwa najbliższe sezony z opcją przedłużenia o kolejny rok.

– Myślę, że w moim wieku to jest dobry ruch. Wierzę, że w Lublinie będę miała jeszcze szansę na osiągnięcie czegoś dużego. Mam nadzieję, że wszystkim to wyjdzie na plus – mówi nowa zawodniczka biało-zielonych. – Dołączam do ekipy 22-krotnych mistrzyń Polski. Chcę być częścią tej drużyny i pomóc w walce o powrót na ligowy tron. Jestem gotowa. Bardzo się cieszę, że będę mogła grać przed tak liczną i oddaną publicznością.

Liczę na to, że na koniec sezonu będziemy wspólnie cieszyć się ze złota – dodaje wychowanka SKS Kusy, która w wieku 15 lat trafiła do gliwickiego SMS-u, a dwa lata później do Płocka. Od 2015 roku była nieprzerwanie zawodniczką MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Dla popularnej „Sarny” szczególnie udany był sezon 2020/2021, który zwieńczyła zdobyciem ligowej nagrody „Gladiatory” w kategorii „Wybór Sezonu”. Przypomnijmy, że  tej samej kategorii rok w tym roku triumfowała bramkarka MKS-u, Paulina Wdowiak.

Szczypiornistki MKS obecnie przebywają na urlopach. Zespół do wspólnych zajęć powróci w połowie lipca. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here